Zwycięstwo GKS Jastrzębie. Konferencja po meczu

2019-03-03, Autor: ap, gksjastrzebie

W pierwszym tegorocznym meczu przy Harcerskiej GKS Jastrzębie pokonało Odrę Opole 3:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli wczoraj Dawid Gojny, Jakub Wróbel i Kamil Jadach. Jak spotkanie oceniają trenerzy zespołów?

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie. Już w 3. minucie goście wyszli na prowadzenie po tym, jak Szymon Skrzypczak wykorzystał sytuację sam na sam z Hubertem Gostomskim. Na odpowiedź czekaliśmy kwadrans. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawid Gojny  w długi róg doprowadził do wyrównania. Nasi zawodnicy poczuli wiatr w żaglach i dążyli do zdobycia drugiej bramki, co udało się w 35. minucie. W swoim debiucie pięknego gola uderzeniem głową zdobył Jakub Wróbel. W samej końcówce świetną okazję na podwyższenie wyniku zmarnował Kamil Adamek, przegrywając z Arturem Krysiakiem w sytuacji sam na sam.

Druga połowa była nieco spokojniejsza, a na boisku działo się trochę mniej. Oba zespoły próbowały sił w ofensywie, lecz niewiele z nich wynikało i akcje kończyły się na wysokości szesnastego metra przed obiema bramkami. Aż do 75. minuty. Wtedy to długo wyczekiwanego gola na zapleczu ekstraklasy zdobył nasz kapitan, Kamil Jadach, pokonując Krysiaka płaskim, mierzonym strzałem z kilkunastu metrów tuż przy słupku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i dopisujemy do swojego konta zasłużone trzy punkty!