Zwycięstwo na początek. Wisła Puławy 0:1 GKS Jastrzębie

2022-07-18, Autor: KB

Od zwycięstwa rozpoczął GKS Jastrzębie rozgrywki 2. Ligi w sezonie 2022/23. Mimo że przez dłuższy fragment spotkania to gospodarze byli stroną przeważającą, gościom udało się zdobyć jedyną, najważniejszą bramkę w tym meczu. Trafienie zaliczył nowy nabytek GKS-u Bartosz Boruń i jastrzębianie mogli świętować pierwsze w sezone trzy punkty.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy tego meczu. Momentami ekipa GKS-u nie potrafiła wyjść z własnej połowy. To jednak nie zdecydowało o tym, że piłkarze Wisły zdołali objąć prowadzenie. Dobra gra w bramce Grzegorza Drazika spowodowała, że na przerwę piłkarze schodzili z bezbramkowym remisem.

W drugiej odsłonie obraz gry nieco się zmienił. Co prawda, nadal częściej atakowali gospodarze, ale goście też mieli swoje okazje. Lepsza gra GKS-u po przerwie zaowocowała bramką w 72. minucie. Zdobył ją Bartosz Boruń, nowy zawodnik jastrzębskiego klubu. Mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u Jastrzębie 1:0.

W niedzielę piłkarze jastrzębskiej GieKSy powrócą na Harcerską, gdzie zmierzą się z Górnikiem Polkowice. Na ten moment GKS zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.

Wisła Puławy - GKS Jastrzębie 0:1

Wisła Puławy: Piotr Zieliński - Dominik Cheba, Łukasz Wiech, Robert Majewski, Piotr Azikiewicz (77. Ednilson Furtado) - Mateusz Kaczmarek (65. Radosław Turek), Maciej Kona, Krystian Puton, Damian Kołtański, Mateusz Klichowicz (66. Aghwan Papikjan) - 11. Dawid Retlewski (86. Josiño).

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Klimkiewicz (66. Salvador Pryka), Mateusz Słodowy, Yevhenii Zakharchenko (87. Dariusz Kamiński), Dawid Szkudlarek - Farid Ali (21. Daniel Stanclik), Nataniel Wybraniec, Przemysław Lech, Bartosz Boruń, Natan Wysiński (46. Remigiusz Borkała) - Szymon Gołuch (66. Daniel Szymczak).

Fotogalerię z meczu znajdziecie >>tutaj<<.