- Po czerwcowych obchodach zbierane są pomysły na przyszłoroczne gwiazdy. Bierze się pod uwagę, kto jest aktualnie na topie oraz doświadczenia z lat poprzednich. Patrząc na tegoroczny skład spokojnie mogę stwierdzić, że organizatorzy wybrali dobrze
- uważa Rafał Stelmaczonek - naczelnik Wydziału Informacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.
- Nauczyliśmy się walki w 1980 roku. Wtedy nie przestraszyły nas kule ZOMO i nie zeszliśmy z barykad. Podobnie było przy strajkach w kopalni Manifest Lipcowy i innych. Teraz też się nie poddamy. Gdy będzie trzeba zrobimy tu drugi Majdan.
- zapowiada Zbigniew Jaskólski - przewodniczący górniczych związków zawodowych działających przy JSW.
- Impreza rozpocznie się przed halą o 11.00. Natomiast głównej części można spodziewać się o 18.00. Mogę zagwarantować, że o tym wydarzeniu jastrzębianie nie zapomną przez długi czas
- mówi Rafał Klimek, organizator imprezy Extreme Day, która odbędzie się w sobotę 31 maja na jastrzębskiej hali.
- Ruch jest bardzo ważny, ale jeszcze ważniejsza jest systematyczność. Bieganie jest tylko jednym z narzędzi służących do poprawy własnej sylwetki. Możemy w ten sposób spalać kalorie, ale nie możemy zapominać o odpowiedniej diecie
- mówi Grzegorz Pustułka - trener lekkoatletyki, nauczyciel wychowania fizycznego, zaangażowany w akcję "Galeria Biega".
- Nadszedł taki moment, że organizowanie imprez, akcji społecznych, działalność w wolontariacie, nie wystarcza. Co niektórzy chcą stawiać sobie wyższe cele. Doświadczenie zdobyte w JAMie sprawiło, że wraz z upływem czasu pojawiła się idea działania nie tylko na rzecz jastrzębskiej młodzieży, ale także wszystkich mieszkańców Jastrzębia-Zdroju.
- mówi Artur Domaszk - prezes Jastrzębskiej Alternatywy Młodzieży Aktywnej.
- Nowe autobusy są bardzo nowoczesne. Każdy jest niskopodłogowy, wyposażony w klimatyzację czy też kładkę dla niepełnosprawnych. Znacznie poprawi się komfort podróży oraz pracy naszych kierowców.
- uważa Jan Bentkowski, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju.
Pewne jest to, że wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem, to kolej wróci do Jastrzębia najpóźniej do 2020 roku, bo wtedy kończy się okres kolejnego programowania.
- mówią Marian Jarosz i Czesław Sobierajski - radni Sejmiku Województwa Śląskiego.
- Jestem fanatycznym miłośnikiem mazurka i to zarówno w formie ciasta, jak i utworów Chopina. Uwielbiam każdy rodzaj tego ciasta. Osobiście najczęściej piekę na kruchym spodzie, gdyż właśnie taka wersja jest ulubioną mojego syna.
- mówi Michał Bałazy, popularny kucharz z Jastrzębia-Zdroju.
- Naukę zdrowych nawyków zaczynamy od maluchów, bo najłatwiej można do nich trafić. Wprawdzie dziś są nieuważni, ale coś im w głowach z tego wszystkiego zostanie.
- mówi Edward Herban – prezes Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju.
- Cały program jest organizowany przez Polską Unię Onkologii. Ma na celu uświadomienie młodym ludziom, jakim zagrożeniem dla ich zdrowia jest nowotwór. Tematem poprzednich edycji był rak szyjki macicy, czerniak, a tym razem chłoniak.
- mówią Karolina Mendrela i Patrycja Borowińska - uczennice Zespołu Szkół nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju i liderki akcji "Mam haka na raka".
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert