Co słychać w C-klasie? Żar wreszcie zwycięski, Zryw remisuje

2023-10-12, Autor: kb

Za nami 7 kolejka rybnickiej C-klasy w sezonie 2023/24. Swoje pierwsze zwycięstwo odniósł Żar Szeroka. Natomiast druga drużyna z Jastrzębia, Zryw Bzie zanotowała remis.

Zawodnicy Żaru Szeroka odetchnęli z ulgą. Po sześciu meczach bez zwycięstwa nadeszło przełamanie. Ekipa Żaru w niedzielę (8 października) zmierzyła się z Polarisem Żory.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, a w szeregach gospodarzy dało się już wyczuć zmęczenie bezradnością, szczególnie pod bramką rywali.

W drugiej odsłonie to Żar był stroną przeważającą i w kilka minut zdobył dwie bramki. Strzelcami byli Grzegorz Januszkiewicz oraz Marek Kąsek. Ekipa Polarisu zdobyła jedną bramkę, ale na więcej ich nie było stać i to Żar odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W niedzielę (15 października) Żar, ponownie u siebie zagra z Płomieniem II Ochojec.

Żar Szeroka - Polaris Żory 2:1

Żar: Gruszczyński: Ziółkowski, Wrzeszcz, Wójtowicz, Jastrzębski, Budniok, Szmidt M, Szmidt K, Januszkiewicz, Ewertowski, Wawrzaszek, Husarz, Kąsek, Mosoń, Karkoszka, Woźniak, Szewczyk

Swój mecz rozegrali w ten weekend także piłkarze Zrywu. Drużyna z Bzia "urwała" punkty niepokonanej ekipie KS-u Baranowice-Żory, 2-2.