GieKSa rozstrzalała się na Opolszczyźnie

Piłkarze GKS-u 1926 Jastrzębie poszli za ciosem. Tym razem jastrzębianie w wyjazdowym meczu pokonali Skalnika Gracze 4:2 (2:2), a kanonadę strzelecką urządził sobie Wojciech Caniboł. To już ich drugie z rzędu zwycięstwo drużyny Grzegorza Łukasika.

Wysokiego zwycięstwa nie zapowiadała pierwsza połowa. Chociaż GKS po 11 minutach prowadził już 2:0, jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali wyrównać.

Dla GKS-u w pierwszej połowie ukuł dwukrotnie Wojciech Caniboł, a dla Skalnika Łukasz Mroziński. Zaraz po wznowieniu drugiej części gry, goście wyszli na prowadzenie. Znowu dał o sobie znać Caniboł. W 66. minucie na 4:2 podwyższył Adrian Kopacz i do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Tymczasem już jutro, w sobotę, o godz. 17:00 GKS podejmie na własnym boisku Górnika II Zabrze.

GKS 1926 po sześciu kolejkach ma 10 punktów na koncie i zajmuje 9. miejsce w tabeli III ligi.

Skalnik Gracze - GKS Jastrzębie 2:4 (2:2)

Gole dla GKS: Wojciech Caniboł 4`, 11`k., 47`, Adrian Kopacz 66`

Wyjściowy skład GKS: Drazik, Pacholski, Szymura, Zajączkowski, Lorenc, Hajczuk, Kopacz, Tront, Weis, Jadach, Caniboł