GKS 1962 Jastrzębie przegrywa z rezerwami Górnika. Grały także kluby niższych lig

Po raz kolejny piłkarze GKS-u 1962 musieli przełknąć gorycz porażki. Tym razem zawodnikom z Jastrzębia-Zdroju nie udało się wywalczyć punktu w meczu przeciwko rezerwom Górnika Zabrze.

Po niezłym meczu, w którym sytuacji do zdobycia bramek ze strony jastrzębian nie brakowało, GKS 1962 Jastrzębie uległ Górnikowi II Zabrze, który w tym spotkaniu wzmocniony był kilkoma zawodnikami występującymi na co dzień na boiskach ekstraklasy.

W pierwszej połowie, mimo wielu sytuacji podbramkowych, nie padł żaden gol. Aktywni byli zarówno jastrzębianie, jak i zawodnicy rezerw Górnika. Niewykorzystane sytuacje piłkarzy GKS-u zemściły się w 82. minucie, kiedy to wieloletni zawodnik ekstraklasowych boisk Mariusz Magiera precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza gospodarzy. Do końca meczu nie udało się jastrzębianom choćby wyrównać i mecz zakończył się porażką 0:1.

GKS 1962 Jastrzębie - Górnik II Zabrze 0:1 (0:0)

0:1 - Mariusz Magiera (82 min.)

Skład GKS-u 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Damian Zajączkowski (87. Dawid Łyżwa), Oskar Mazurkiwiecz (27. Dominik Szczęch), Tomasz Musioł, Damian Tront (74. Kamil Gorzała), Dawid Weis, Wojciech Caniboł (61. Kamil Jadach), Daniel Szczepan.

Na boiskach w niższych ligach dobrze spisuje się Granica Ruptawa, która na wiosnę prezentuje dobrą formę, co pozwoliło zanotować klubowi awans na 8. miejsce IV-ligowych rozgrywek z trzema punktami straty do miejsca trzeciego. W mimionej kolejce Granica pokonała 2:1 Drzewiarza Jasienica. Zryw Bzie po wyjazdowej porażce 2:3 z MKS-em 32 Radziejów zajmuje 14. miesjce w A klasie rybnickiej. W najbliższej kolejce Granica zagra z liderem Unią Turza Śląska, natomiast Zryw podejmie u siebie zespół Jedności Rogoźna.