GKS Jastrzębie lepszy od Pniówka Pawłowice

W meczu sparingowym rozegranym przy ul. Kościelnej GKS Jastrzębie wysoko pokonał Pniówek Pawłowice (4:0). Hat-trickiem popisał się Wojciech Caniboł, a czwartego gola zdobył testowany Ville Salmikivi.

Od początku spotkania widoczna była przewaga GKS-u. Już w 3. minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem Pniówka nie wykorzystał Daniel Szczepan, a dobitka Piotra Pacholskiego została zablokowana. Pniówek jedyne zagrożenie w tej części gry i w zasadzie w całym meczu stworzył w 15. minucie, ale Bartosz Szelong nie dał się zaskoczyć po groźnym uderzeniu z dystansu.

W 21. minucie na przestrzeni kilkudziesięciu sekund dobre okazje do otworzenia wyniku mieli Caniboł i Szczepan, lecz piłka po ich uderzeniach bardzo nieznacznie mijała bramkę. Chwilę później było już jednak 1:0, a na listę strzelców wpisał się Caniboł, umieszczając piłkę w bramce uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W końcówce pierwszej połowy Wojtek dołożył drugiego gola, pewnie wykonując rzut karny.

Od 30. minuty  na placu gry znajdował się testowany Ville Salmikivi i to po faulu na Finie w 53. minucie arbiter ponownie wskazał na jedenasty metr i ponownie do piłki podszedł Caniboł, kompletując hat-tricka. Przewaga GKS-u nie podlegała dyskusji, a gra toczyła się niemal cały czas na połowie pawłowiczan. Najlepsze szansę na powiększenie prowadzenia mieli Szczęch, który w ostatniej chwili został zatrzymany w dobrej sytuacji oraz Szymon Kuś, niecelnie uderzający głową z kilku metrów.

Po kolejnych kilku minutach strzałów z dystansu próbowali Jadach i Szczęch, lecz tym razem bramkarz Pniówka spisał się bez zarzutu. Wynik meczu ustalił w 84. minucie bardzo ładnym strzałem w długi róg Ville Salmikivi.

GKS 1962 Jastrzębie - Pniówek Pawłowice Śl. 4:0 (2:0)
1:0 - Caniboł (23 min.)
2:0 - Caniboł (43 min., rzut karny)
3:0 - Caniboł (53 min., rzut karny)
4:0 - Salmikivi (84 min.)

GKS:Szelong (46. Drazik) - Mazurkiewicz, Czajkowski, Pacholski (46. Szymura), Kulawiak, Ali (75. Kuś), Ruda (60. Tront), Caniboł (60. Jaroszek), Gancarczyk (46. Szczęch), Dzida (60. Jadach), Szczepan (30. Salmikivi).