GKS Jastrzębie pewnie pokonuje GTS Bojszowy

2012-05-05, Autor: Grzegorz Sekita
GKS 1962 Jastrzębie pewnie pokonał GTS Bojszowy 4:0 w spotkaniu 24. kolejki drugiej grupy śląskiej IV ligi. O losach meczu rozstrzygnęła pierwsza połowa, w której jastrzębianie zdobyli trzy gole.

GKS Jastrzębie w tym sezonie nie miał jeszcze okazji zaprezentować swojej piłkarskiej wyższości nad Bojszowami. W rundzie jesiennej spotkanie odwołano i po wielu zawirowaniach wokół tamtego meczu Śląski Związek Piłki Nożnej ukarał GKS karą walkowera. Jastrzębianie dziś się zrewanżowali i pokazali, że w sportowej rywalizacji GTS o punktach może jedynie pomarzyć.

Podopieczni Grzegorza Łukasika zdominowali rywali od pierwszej minuty i zagrali bardzo dobrą pierwszą połowę. W 10. minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystał Bartosz Hajczuk, a kilka chwil później strzał z kilka metrów Kamila Dudy świetnie wybronił Krzysztof Oleksy. Po tych akcjach część kibiców przypomniała sobie mecz z Iskrą Pszczyna i serię niewykorzystanych okazji bramkowych przez jastrzębskich graczy.

Tym razem jednak fani jastrzębskiej drużyny z bramki cieszyli się zdecydowanie szybciej niż w Pszczynie. W 19. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Marek Sobik, a piłkę strzałem głową do bramki skierował Piotr Pacholski. Był to pierwszy gol w barwach GKS-u wypożyczonego z ROW-u Rybnik obrońcy. 120 sekund później było już 2:0. Ponownie z narożnika zacentrował Sobik, w polu karnym przytomnie zachował się Bartłomiej Setlak i skutecznym uderzeniem zdobył drugiego gola dla gospodarzy. Kilka minut później znów z rzutu rożnego zacentrował Sobik i ponownie się na listę strzelców mógł się wpisać Setlak, jednak jego "główkę" z linii bramkowej wybił jeden z graczy gości. W 37. minucie piłkarzy GKS-u wyręczył Paweł Wróbel, który w dość nieoczekiwany sposób pokonał wychodzącego Oleksego strzelając piękną bramkę samobójczą.

Goście w pierwszej w połowie stworzyli dwie groźne sytuacje – obie po zamieszeniach podbramkowych. Skutecznie z opresji wychodziła jednak jastrzębska defensywa. GTS w Jastrzębiu bramki nie zdobył ani w pierwszej, ani w drugiej części meczu, gdy gra się nieco wyrównała. Dobrze w bramce spisywał się Mateusz Deege, a w 83. minucie napastnik gości w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę.

W drugiej połowie tempo gry zdecydowanie spadło. Piłkarze GKS-u nie atakowali już z taką werwą, bo i nie było ku temu powodów. Spokojnie kontrolowali przebieg gry, a cierpliwość zaowocowała w ostatniej minucie meczu. Z prawej strony zacentrował Sobik, piłkę w kierunku bramki skierował Kamil Pancer, a niemalże z linii bramkowej formalności dopełnił Mateusz Wrana pieczętując zasłużone zwycięstwo GKS-u. Jastrzębianie wcześniej również mieli kilka okazji bramkowych. W 47. minucie najlepszej z nich nie wykorzystał Kamil Jadach, którego strzał na słupek sparował Oleksy.

> Zobacz zdjęcia z meczu

- Wynik na pewno cieszy. Stworzyliśmy kilka świetnych sytuacji bramkowych. Szczególnie w pierwszej połowie gra mogła się podobać. Do końca ligi chcemy wygrać każdy mecz, piłkarsko stać nas na to. Uczciwie pracujemy i są tego efekty. Powtarzam chłopakom, że to nie jest liga dla nich, powinni grać wyżej i udowadniają to w każdym meczu. Niepokoją zwycięstwa zespołów ze szpicy tabeli. Zostało sześć kolejek i może nam braknąć czasu - ocenił po meczu Grzegorz Łukasik.

GKS 1962 Jastrzębie - GTS Bojszowy 4:0 (3:0)
1:0 Piotr Pacholski '19
2:0 Bartłomiej Setlak '21
3:0 Paweł Wróbel '37 - gol samobójczy
4:0 Mateusz Wrana '90

GKS Jastrzębie: Mateusz Deege - Tomasz Lorenc, Piotr Pacholski, Mateusz Wrana, Kamil Duda, Bartosz Hajczuk (71' Kamil Pancer), Adrian Kopacz (71' Mateusz Piekarski), Kamil Gorzała, Marek Sobik, Kamil Jadach (81' Damian Dziadek), Bartłomiej Setlak