GKS żegna się z I Ligą. Remis na zakończenie

2022-05-22, Autor: KB

W ostatnim meczu sezonu GKS Jastrzębie zremisował 1:1 ze Skrą Częstochowa. Jastrzębianie zajęli ostatnie miejsce w lidze. Pożegnanie z rozgrywkami I Ligi nie było jednak najgorsze. Dwa ostatnie mecze to zwycięstwo i remis.

Na zakończenie sezonu 2021/2022 i czteroletniej przygody z Fortuna 1 Ligą remisujemy w Bełchatowie ze Skrą Częstochowa 1:1. Gola dla GKS-u zdobył Mateusz Bondarenko, a do wyrównania doprowadził Szymon Szymański, który skutecznie egzekwował rzut karny w końcówce pierwszej połowy.

Wynik meczu zamknął się w pierwszych 45 minutach. Mimo szans jednej i drugiej drużyny spotkanie zakończyło się remisem.

Nie byl to udany sezon GKS-u. Jastrzębianie zajęli ostatnie miejsce w lidze i spadli do ligi drugiej. W ciągu sezonu wygrali zaledwie 5 spotkań. Aż 19-krotnie przegrywali.

Bezpośredni awans do Ekstraklasy uzyskała Miedź Legnica i Widzew Łódź.