II runda Pucharu Polski dla pływaków z Jastrzębia!

2014-04-15, Autor: mkor
40 medali w tym 15 złotych. Z takim skutkiem KS Nautilus-Jastrzębie startował podczas II rundy Pucharu Polski w Gliwicach. Zawodnicy z naszego miasta bezdyskusyjnie wygrali klasyfikację drużynową.

Pływacy z Jastrzębia poprawili wynik, jaki osiągnęli ostatnio, kiedy zajęli II miejsce. Tym razem nie mieli już sobie równych. W klasyfikacji drużynowej zdobyli 2220 pkt i wyprzedzili Lagunę Toruń (1960 pkt) i Delfinka Chodzież (1803 pkt).

Co godne podkreślenia, wszyscy pływacy KS Nautilus w Gliwicach poprawili swoje rekordy życiowe. To zwiastuje wysoką formę przed kolejnymi rundami Pucharu Polski i mistrzostwami kraju.

Dwoje naszych zawodników z Jastrzębia uzyskało też minima do kadry narodowej. Są to: Jakub DyrszkaKatarzyna Wysmolińska.

Jastrzębianie razem w rozgrywkach II rundy KPP zdobyli 40 medali w indywidualnych konkurencjach. Aż 15 złotych. Po cztery złote medale wywalczyli Hubert DyrszkaBalbina Sikora w najmłodszej kategorii wiekowej do 11 lat. Trzy złote krążki wywalczyła - Zuzanna Rzepka poprawiając zarazem 2 klubowe rekordy w kategorii wiekowej 12-13 lat . Trzy złota zdobył również Bartłomiej Giba w kategorii wiekowej 14-15 lat , oraz jedno złoto Katarzyna Wysmolińska w tej samej kat. wiekowej.

Srebrny medalami w Gliwicach też posypało. 12 srebrnych krążków. 3 z nich zawisły na szyi Jakub Dyrszka, który pływał w najstarszej kategorii wiekowej 16-17 lat. Aleksandra Kasperek, w tej samej kat. wiekowej, zdobyła również 3 srebrne oraz jeden brązowy medal. Klaudia Gorys zdobyła dwa srebrne medale ( kat 12-13 lat) · Po jednym srebrnym medalu wywalczyli : Krystian Obracaj ( senior), Łukasz Czajka ( senior), Dominika Kern ( kat B 16-17 lat) oraz Filip Giba z najmłodszej kat wiekowej do 11 lat.

Pływacy Nautilusa zdobyli też 13 brązowych medali, w tym Filp Giba trzy. Po dwa srebrne medale zdobyli również : Łukasz Czajka ( senior ), Kamil Kern ( kat B ) i Klaudia Gorys ( kat D ). Po jednym srebrnym medalu zdobyli jeszcze : Olga Niedzielska ( seniorka ), Anna Osiadacz ( juniorka kat. B), Ola Kasperek ( kat. C) i Krystian Albrecht w kat. D.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0