Jastrzębski Węgiel awansuje do półfinału!

2012-03-23, Autor: Mateusz Matkowski
W ostatnim pojedynku jastrzębianie pokonali Delectę Bydgoszcz i awansowali do półfinału PlusLigi. Jastrzębski wygrał rywalizację 3:1 i w półfinale zmierzy się ze Skrą Bełchatów.

Pierwszej piłki nie skończył Michał Łasko, którego zablokowali Jurkiewicz z Siltalą. W odpowiedzi dobrze atakował Kubiak. Do pierwszej przerwy technicznej gra była wyrównana. Później rozpoczęła się mała wojna na challenge. Najpierw bydgoszczanie wywalczyli punkt za przejście linii środkowej przez Vinhedo, a potem okazało się, że siatki dotknął jeden z gości.

Jastrzębianie zyskali przewagę dwóch oczek, których nie oddali już do końca seta. Ostatnią piłkę skończył Bartosz Gawryszewski ustalając wynik na 25:23.

Drugi set należał do Delecty. Większość seta była wyrównana, jednak od stanu po 20 to goście doszli do głosu. Jastrzębianie mimo świetnej postawy w bloku (8 punktów) nie rozstrzygnęli seta na własną korzyść. Błędy w ataku i as serwisowy Konarskiego zakończyły seta 21:25.

Kolejne dwie partie to już popis gry JW. Trener Piotr Makowski rotował składem wpuszczając między innymi drugiego rozgrywającego Piotra Lipińskiego oraz młodego przyjmującego Marcina Walińskiego. Na niewiele się to zdało gdyż po kilku nieudanych piłkach na parkiet wracali gracze podstawowej szóstki.

- Robiliśmy wszystko na co nas było stać w naszej sytuacji, nie łatwe z resztą. Teraz po meczu mogę śmiało powiedzieć, że dopadła nas grypa i wypadło na kolejnych dwóch zawodników, między innymi Stephan Antiga, także wielkie słowa dla tych zawodników, że podjęli to wyzwanie i dali z siebie tyle ile mogli i we wczorajszym meczu i dzisiejszym. Na dzień dzisiejszy wygrał zespół lepszy, który ma olbrzymi potencjał... - komentował po meczu niezadowolony trener Piotr Makowski.

W drużynie z Jastrzębie znów pierwsze skrzypce grał Michał Łasko. W czwartkowym meczy zdobył 27 punktów, a w całej rywalizacji z Bydgoszczą równe 100 oczek. Dzięki takiej postawie aż trzykrotnie zgarniał nagrodę za najlepszego zawodnika spotkania.

Jastrzębski Węgiel -  Delecta Bydgoszcz 3:1  (25:23, 21:25, 25:20, 25:18)

Składy:
Jastrzębski Węgiel: Łasko (27), Kubiak (16), Gawryszewski (6), Vinhedo (4), Bartman (5), Holmes (13), Rusek (libero) oraz Violas, Bozko (3), Nemer (1) i Bontje

Delecta Bydgoszcz: Wrona (8), Konarski (17), Siltala (12), Jurkiewicz (10), Masny (3), Antiga (10), Dębiec (libero) oraz Gradowski (1), Waliński (1), Wika i  Lipiński