Jastrzębski z nowym trenerem podbił Bełchatów

2018-01-21, Autor: PS

W meczu 18. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel z Fernando de Giorgim w roli trenera pokonał na wyjeździe PGE Skrę Bełchatów 3:2.

Wymarzony niespodziankę sprawili nowemu trenerowi siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W pierwszym meczu pod wodzą Fernando de Giorgiego pokonali 3:2 Skrę Bełchatów. Wyrównane spotkanie udało się rozstrzygnąć dopiero w tie-breaku.

Pierwszą partię po zaciętej grze wygrali gospodarze 25:22. Drugi set padł łupem jastrzębian 16:25. W trzecim secie ponownie do głosu doszli siatkarze Skry i wygrali 25:18. W czwartej odsłonie spotkania zwyciężyli ponownie podopieczni de Giorgiego 21:25. W tie-breaku lepsi okazali się siatkarze Jastrzębskiego, którzy wygrali 10:15 i tym samym przełamali passę zwycięstw we własnej hali siatkarzy z Bełchatowa.

Kolejny mecz Jastrzębski Węgiel rozegra 31. stycznia kiedy to do Jastrzębia zawita ekipa Zenita Kazań.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:22, 16:25, 25:18, 21:25, 10:15)

PGE Skra: Wlazły, Łomacz, Lisinac, Kłos, Bednorz, Ebadipour, Piechocki (libero) oraz Katić, Romać, Janusz, Czarnowski. Trener Roberto Piazza.

Jastrzębski: Muzaj, Kampa, Kosok, Sobala, De Rocco, Hidalgo Oliva, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz, Quiroga, Gdowski (libero), Boruch, Strzeżek. Trener Fernando de Giorgi.