Komplet punktów wywalczony w Radomiu. Czarni pokonani

2016-12-04, Autor:

W 12. kolejce Plus Ligi Cerrad Carni Radom przegrali z Jastrzębskim Węglem 1:3. Był to koniec zwycięskiej serii zespołu gospodarzy, którzy wygrali aż 3 poprzednie spotkania.

W pierwszym secie początek należał do jastrzębian, którzy zdobyli 3 oczka przewagi jednak goście po chwili odrobili stratę z nawiązką i sami wyszli na prowadzenie, a sama gra się wyrównała i wynik rozstrzygnął się w samej końcówce. Na szczęście na korzyść naszych siatkarzy, którzy wygrali do 23. Następna część meczu toczyła się w podobnym stylu. Najpierw Czarni uzyskali minimalne prowadzenie, które zostało zniwelowane przez Jastrzębski. Drużyny nie odskakiwały od siebie na więcej niż 2-3 punkty i wszystko musiało się rozstrzygnąć w końcowym etapie seta. Gospodarze mieli aż 4 piłki setowe i ostatecznie doprowadzili do remisu w całym spotkaniu.

Na nasze szczęście trzecia partia to większa kontrola gry przez jastrzębian. Od samego początku wyszli oni na prowadzenie i konsekwentną grą powiększali je, ostatecznie wygrywając z przewagą 8. punktów. Duża zasługa w tym Scotta Touzinskiego, który praktycznie był bezbłędny i dzięki niemu spokojnie, do końca dowieźliśmy przewagę zwyciężając do 16. Czwarty set wyglądał bardzo podobnie do poprzedniego. Kilkupunktowa przewaga jastrzębian utrzymywała się do stanu 18:23, a nieco rozluźnienia na sam koniec meczu pozwoliło zbliżyć się graczom z Radomia na 1 punkt. W decydującym momencie nie pomylił się jednak Salvador Oliva i wygraliśmy całe spotkanie 3:1.

Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 1:3 (23:25, 28:26, 16:25, 23:25)

Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Żaliński, Kędzierski, Kohut, Smith, Fornal, Watten (libero) oraz Ostrowski, Ziobrowski, Wiese, Gonciarz, Zwiech.
Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Kampa, Kosok, Sobala, Touzinsky, Oliva, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz.