PP: Jastrzębski Węgiel w finale!

2024-03-02, Autor: lk

Rozpoczął się turniej finałowy o Puchar Polski. Pierwszy mecz półfinałowy rozegrali ze sobą jastrzębianie i lublinianie. Faworytem do zwycięstwa niezaprzeczalnie byli mistrzowie Polski, którzy wywiązali się ze swojej roli. Zobacz jak przebiegało to spotkanie.

Spotkanie nieco lepiej rozpoczęli lublinianie, którzy odważnie grali na siatce – 6:7. Do remisu doprowadził blok Gladyra, a kilka minut później dwa asy tego zawodnika, zmusiły trenera Bottiego do przerwania gry – 12:10. Jastrzębski wykorzystywał nadarzające się kontrataki, co pozwoliło na utrzymywanie różnicy – 17:14. Ponownie przy podwójnej zmianie Jastrzębski stracił przewagę – 20:19. Sytuację poprawił powrót Patry, który skończył atak oraz kolejny punkt zagrywką Gladyra – 22:19. Dwa kolejne bloki Jastrzębia przesądziły o losach tej partii – 24:20.

Drugi set rozpoczął się od gry punkt za punkt – 10:10. Lublin wyszedł na prowadzenie za sprawą bloku na Fornalu, a wykorzystana kontra przez Branda, skutkowała stanem 12:14. Ponownie blokiem górnicza drużyna odwróciła wynik – 20:19. Dobre spotkanie w każdym elemencie rozgrywał Patry. LUK walczył do końca, a blok na Gladyrze dał remis po 23. Dwie ostatnie akcje należały do Patry, który dał Jastrzębskiemu stan 2:0 w meczu.

Po fragmencie gry punkt za punkt, blok Hubera dał przewagę górniczej drużynie, a powiększył ją kolejny as serwisowy Gladyra – 10:7. Długą wymianę zakończył autowy atak Ferreiry, a gdy Huber skończył kolejną piłkę, tablica pokazywała już wynik 14:10. Asa dorzucił na kontro LUK-u Ferreira, Kania skończył kontrę i wynik ponownie się spłaszczył - 16:14. Emocje się zaczęły gry Schulz dał lublinianom remis - 17:17. Wachnik popełnił błąd ataku, kontratak skończył Fornal i ponownie końcówka należała do mistrzów Polski - 22:17. Kolejna zagrywka Gladyra i kolejny as serwisowy! Jastrzębianie pewnie rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść w trzech setach, meldując się w wielkim finale PP.

Jastrzębski Węgiel – Bogdanka LUK Lublin 3:0 (25:21, 25:23, 25:18)

Jastrzębski: Szymura, Gladyr, Fornal, Toniutti, Huber, Patry, Popiwczak (L) oraz Sclater, Skruders,
LUK: Brand, Nowakowski, Schulz, Ferreira, Kania, Komenda, Thales (L) oraz Malinowski, Kędzierski, Krysiak