Remis z wiceliderem. Żar Szeroka utrzymał wynik do końca

2023-04-03, Autor: KB

W niedzielne popołudnie zawodnicy Żaru Szeroka zmierzyli się na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek rybnickiej B-klasy, KS Szczerbice. Ten wyjazd piłkarze z Szerokiej mogą zaliczyć do udanych.

W pierwszej rundzie tego sezonu drużyna z Jastrzębia-Zdroju pokonała KS Szczerbice u siebie 2:1. We wczorajszym spotkaniu gospodarze byli żądni rewanżu. To też przełożyło się na wydarzenia boiskowe. Początkowe minuty to akcje zespołu ze Szczerbic, które jednak nie przyniosły bramek. Jako pierwsi na prowadzenie w tym meczu wyszli piłkarze gości. Bramkę zdobył Karol Koczorowski i Żar prowadził 1:0. Kilka chwil później padły kolejne bramki i było... 2:1, ale dla ekipy KS Szczerbice. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie gry zespół ze Szczerbic atakował, mając nadzieję na podwyższenie prowadzenia. Po kilkunastu minutach przed polem karnym ekipy gospodarzy sędzia odgwizdał faul dla drużyny gości. Precyzyjnym strzałem, nad murem, popisał się kapitan Żaru, Krzystof Jajus i był remis. Końcówka spotkania to głównie ataki gospodarzy, którzy rozpaczliwie próbowali walczyć o 3 punkty. I ta szansa dla nich nadeszła. Sędzia podyktował rzut karny za faul bramkarza gości. Chwilę później faulujący obronił strzał, a do końca meczu utrzymał się remis 2:2.

Teraz w B-klasie świąteczna przerwa. Zespół Żaru Szeroka wróci do gry 15 kwietnia, meczem z KP Kamień. Szeroczanie zajmują obecnie 12. miejsce w tabeli.

KS Szczerbice - Żar Szeroka 2:2

Żar Szeroka: Mika: Ewertowski, Borowiecki, Budniok, Błaszczyk, Wrzeszcz, Kasprzak Sz, Januszkiewicz, Jajus (c), Goryl, Koczorowski, Zabrzański M, Zabrzański J, Pająk, Czarnecki, Brzozowski.

Tak prezentuje się aktualnie tabela B-klasy:

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Wicher Wilchwy (Wodzisław Śląski) 15 32 10 2 3 53-17 5 2 0 26-5 5 0 3 27-12
2.  KS Szczerbice 15 29 9 2 4 31-15 5 2 1 22-8 4 0 3 9-7 1 3 1 0 0 7-1
3.  Płomień Czuchów (Czerwionka-Leszczyny) 15 29 9 2 4 36-29 6 1 0 14-7 3 1 4 22-22 1 0 0 0 1 1-7
4.  TKKF Jedność Grabownia (Rybnik) 15 26 8 2 5 45-25 6 0 1 31-12 2 2 4 14-13
5.  TKKF Sokół Chwałęcice (Rybnik) 15 25 8 1 6 51-36 4 1 2 36-15 4 0 4 15-21 2 3 1 0 1 7-7
6.  KS 27 Gołkowice 15 25 8 1 6 37-29 3 0 5 20-20 5 1 1 17-9 2 3 1 0 1 7-7
7.  Dąb Dębieńsko (Czerwionka-Leszczyny) 15 24 7 3 5 30-26 6 0 1 18-6 1 3 4 12-20
8.  Olza Godów 15 22 7 1 7 31-31 4 0 4 16-12 3 1 3 15-19
9.  Iskra Rowień (Żory) 15 20 5 5 5 26-37 3 2 2 15-18 2 3 3 11-19
10.  MKS Czerwionka (Czerwionka-Leszczyny) 15 19 6 1 8 21-32 5 1 2 15-11 1 0 6 6-21
11.  KS 25 Kokoszyce (Wodzisław Śląski) 15 18 5 3 7 21-33 3 2 3 11-12 2 1 4 10-21
12.  Żar Szeroka 15 16 5 1 9 19-55 3 0 4 9-20 2 1 5 10-35
13.  KP Kamień (Rybnik) 15 8 2 2 11 21-40 2 1 5 14-15 0 1 6 7-25
14.  Inter Krostoszowice 15 7 1 4 10 24-41 1 3 4 17-21 0 1 6 7-20