Siatkówka: Jastrzębski wygrywa ze Skrą i wraca na fotel lidera

2024-04-05, Autor: KB

Jastrzębski przedostatni mecz fazy zasadniczej rozegrał przed własną publicznością, podejmując Skrę Bełchatów, która cały czas ma szansę na wejście do ósemki i grę w play off, w której mistrz Polski ma udział od dawna zagwarantowany.

Gospodarze wyszli bez Fornala w szóstce, którego zastąpił Sedlacek. Początek spotkania był wyrównany - 8:7. Obaj rozgrywający jak tylko mieli dobre przyjęcie, uruchamiał środkowych, a atak z pipe'a Sedlacka dał przewagi miejscowym - 12:10. Jastrzębianie grali kombinacyjnie, z uśmiechem, a punktując blokiem, odjechali na 19:13. Skra dopuściła się błędów w ataku i pierwszy set pewnie padł łupem miejscowych.

Drugi set był kontynuacją słabej gry w ataku Skry. Wystarczy powiedzieć, że dopiero pierwszy atak skończył Lipiński, a Jastrzębski od początku kontrolował boiskowego wydarzenia - 8:3. Skra w połowie seta miała fragment dobrej gry blokiem, jednak straty były zbyt duże, aby jakkolwiek mogło to zagrozić jastrzębianom - 17:12. Set ten w całości był pod kontrolą mistrza Polski.

Trzeciego seta miejscowi rozpoczęli w zmienionym składzie. Na rozegraniu wyszedł Macionczyk, a na ataku Sclater. Skra także wyszła z dwoma zmianami, pozostał Derouillon i Petkov. Początek partii był wyrównany, a nawet na prowadzenie wyszli bełchatowianie, po błędzie Macionczyka - 6:8. Jastrzębski wrzucił drugi bieg i szybko blokiem Sclater oraz techniczną kontrą Szymura, doprowadzili do remisu po 12. Gospodarze grali z uśmiechem i na luzie, a nawet w kontrze punktował Macionczyk. Skra po błędzie ataku Konarskiego, była w trudnej sytuacji - 17:14. Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał spotkanie 3:0, zapewniając sobie pozycję lidera ligowej tabeli.

Jastrzębski Węgiel - PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:20, 25:19)

Jastrzębski: Toniutti, Sedlacek, Patry, Gladyr, Szymura, Huber, Popiwczak (L) oraz Sclater, Macionczyk
Skra: Konarski, Lemański, Łomacz, Poręba, Lipiński, Aciobăniței, Diez (L) oraz Kupka, Petkov, Derouillon

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0