Stomil lepszy w Olsztynie. GKS przegrywa (2:0)

2023-04-17, Autor: KB, źródło: GKS Jastrzębie

W ramach 27. kolejki II Ligi piłkarze GKS-u Jastrzębie mierzyli się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Wyjazd nie był jednak udany. GKS uległ gospodarzom 0:2.

Mecz był raczej spokojny, ale z minimalną przegwagą gospodarzy. Mimo wyrównanej gry zespół Stomilu wyszedł w 25. minucie na prowadzenie. W drugiej połowie gospodarze cierpliwie budowali kolejne akcje i w 75. podwyższyli prowadzenie.

Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie 2:0 (1:0)
1:0 - Karol Żwir 25’
2:0 - Hubert Krawczun 75’

Stomil Olsztyn: Jakub Mądrzyk - Igor Kośmicki, Hubert Sadowski, Bartosz Waleńcik, Filip Szabaciuk (46. Dawid Kalisz), Michał Karlikowski (46. Filip Wójcik), Karol Żwir (65. Werick Caetano), Maciej Spychała, Shun Shibata, Sebastian Szypulski (65. Hubert Krawczun), Piotr Kurbiel (75. Bartosz Florek).

GKS Jastrzębie: Michał Antkowiak - Dariusz Kamiński, Przemysław Lech, Sebastian Golak, Dawid Witkowski, Krystian Mucha, Bartosz Boruń, Daniel Szymczak (61. Szymon Gołuch), Joao Guilherme, Kacper Zych (81. Tymon Kłosowicz), Daniel Stanclik.

Aktualnie, GKS Jastrzębie zajmuje 11. miejsce w rozgrywkach 2. Ligi. W niedzielę (23 kwietnia) podopieczni Grzegorza Kurdziela zmierzą się z 16. Zagłębiem II Lubin.