Hokej: jastrzębianie przerwali czarną serię

Po zaciętym spotkaniu hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali Polonię Bytom 2:1 i zdobyli pierwszy komplet punktów w ramach rozgrywek grupy silniejszej Polskiej Hokej Ligi. Tym samym przerwali serię siedmiu porażek z rzędu.

Mecz z Polonią, który odbył się 3 stycznia, zaczął się dobrze dla jastrzębskich hokeistów. Po blisko kwadransie zaciętej gry gospodarze wyszli na prowadzenie po tym, jak wykorzystali grę w przewadze. Po karze nałożonej na Tomasza Kozłowskiego do bramki trafił Jakub Kubesz, który na raty pokonał Ondreja Raszkę.

Na początku drugiej odsłony jastrzębianie zdołali odskoczyć rywalom już na dwa trafienia. W 22. minucie podanie zza bramki na gola zamienił Tomasz Kulas. Odpowiedź przyjezdnych była natychmiastowa, bo po niespełna minucie pierwsze trafienie dla Polonii zaliczył Tomasz Kozłowski. Po przerwie gra trochę się zaostrzyła, bo obydwu zespołom zależało na korzystnym wyniku.

Trzecia tercja była zdecydowanie najciekawsza, choć kibice się nie doczekali więcej bramek. Gospodarze dosłownie do ostatniej sekundy musieli bronić jednobramkowej przewagi. Kiedy na zegarze zostało już mniej niż dwie minuty, trener Polonii - Tomasz Demkowicz wziął czas dla swojego zespołu i postawił wszystko na jedną kartę zdejmując z lodu bramkarza. Oblężenie bramki JKH nie przyniosło jednak oczekiwanego efektu. Blisko było z kolei trzeciego trafienia dla miejscowych, ale Jakub Kubesz z połowy lodowiska trafił w słupek pustej bramki rywali.

Jastrzębianie dowieźli prowadzenie do końca i pierwsze zwycięstwo w grupie silniejszej stało się faktem. Szansa na kolejne już w piątek 6 stycznia. Rywalem jastrzębskich hokeistów będzie ekipa Orlika Opole.

JKH GKS JASTRZĘBIE - TMH TEMPISH POLONIA BYTOM 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

1:0 - 15:43 - Jakub Kubesz - Marek Charvat, Tomasz Kulas (5/4)
2:0 - 21:42 - Tomasz Kulas - Radosław Nalewajka, Tomasz Kominek
2:1 - 22:30 - Tomasz Kozłowski - Tomasz Pastryk, Błażek Salamon

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Charvat, Michałowski, Laszkiewicz, Wróbel, Ł. Nalewajka - Kubesz, Chorążyczewski, R. Nalewajka, Kulas, Kominek - Bigos, Gimiński, Świerski, Paś, Bryk - Balcerek, Matusik, Jarosz, Kącki, Pelaczyk. Trener: Robert Kalaber.

TMH Tempish Polonia Bytom: Raszka (Landsman) - Stępień, Działo, Bordowski, Frączek, Danieluk - Owczarek, Dikis, Malinik, Krzemień, Biezais - Wanacki, Pastryk, Kozłowski, Słodczyk, Salamon - Dybaś, Falkenhagen, Wieczorek, Kłaczyński, Wąśiński. Trener: Tomasz Demkowicz.

Kary: 8:10
Strzały: 26:28
Widzów: 700

Sędziowali: Michał Baca (sędzia główny) oraz Marcin Młynarski, Mariusz Smura (liniowi).