JKH GKS: Dwa różne mecze z Unią

2012-03-11, Autor: Mateusz Matkowski
Porażka raz zwycięstwo. To bilans weekendowych spotkań jastrzębskich hokeistów z Unią Oświęcim na Jastorze. W piątek goście wygrali 3:0, a dzień później GKS zrewanżował się strzelając Unii 5 goli i tracąc tylko jeden.

Piątkowe spotkanie było już drogą potyczką obu drużyn w walce o brązowy medal. Po wygranej jastrzębian w Oświęcimiu, rywalizacja przeniosła się do Jastrzębia. W zespole gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Bartosza Dąbkowskiego.

Kibice zgromadzeni na Jastorze długo musieli czekać na pierwszego gola. Strzelił go dopiero w 40. minucie Marcin Jaros. GKS w ostatniej tercji musiał odrabiać straty ale żaden z zawodników nie potrafił znaleźć drogi do bramki Zborowskiego. Drugiego gola strzelili za to goście. Mikołaj Łopuski wykorzystał podanie Radka Prochazki i było już 2:0 dla Unii.

Jastrzębie było zmuszone odrabiać straty. W końcówce trener Reznar ściągnął z bramki Kamila Kosowskiego, wpuszczając na lód szóstego zawodnika. Nie pomogło to jednak gospodarzom, a zadziałało na korzyść Unitów. Do pustej bramki trafił Radek Prochazka ustalając wynik spotkania na 3:0 dla gości. Tym samym Unia wyrównała stan rywalizacji (1:1).

JKH GKS Jastrzębie - Aksam Unia Oświęcim 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

0:1 - Marcin Jaros (Jerzy Gabryś) 40'
0:2 - Mikołaj Łopuski (Radek Prochazka, Wojciech Stachura) 53'
0:3 - Radek Prochazka (Robert Krajci, Peter Tabacek) 60' /pusta bramka/

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Elżbieciak) - Górny, Ivicic, Danieluk, Kral, Lipina - Rompkowski, Bryk, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski - Labryga, Pastryk, Kulas, Kąkol, Drzewiecki oraz Strużyk, Marzec, Kogut.

Aksam Unia Oświęcim: Zborowski (Witek) - Gabryś, T. Połącarz, Jaros, S. Kowalówka, Wojtarowicz - Urbańczyk, Zatko, Rziha, Tabaczek, Krajczi - Noworyta, Piekarski, Łopuski, Prochazka, Stachura oraz Valusiak, Jakubik.

Kary: JKH - 14 minut, Unia - 32 minuty (w tym 10 minut dla Wojciecha Stachury).

Sędziowali: Przemysław Kępa, Jacek Rokicki (sędziowie główny) - Leszek Kubiszewski, Mariusz Smura (liniowi).

Widzów: 1500.

Na drugi dzień oglądaliśmy już zupełnie inny hokej. To Jastrzębie zdecydowanie dominowało na tafli, a Krzysztof Zborowski nie był już tak skuteczny jak w piątkowym spotkaniu. Jednak to goście jako pierwsi strzelili gola. Łopuski wykończył akcję swojego zespołu i na Jastorze słychać było jedynie kibiców Unii. Bramka ta podziałała na zawodników Jastrzębia jak płachta na byka. Jeszcze przed przerwą dobre podanie Krala wykorzystał Pert Lipina wyrównując wynik meczu przed przerwą.

Druga odsłona to popis gry gospodarzy. W niecałe 3 minuty Jastrzębie strzeliło trzy gole. Najpierw do bramki Zborowskiego trafił Kamil Górny wykorzystując przewagę jednego gracza. 30 sekund później z gola cieszył się Maciej Urbanowicz, a po kolejnej minucie znów gola zdobył popularny Urban. Przejął gumę w tercji Unii i pewnym strzałem wpakował Zborowskiemu czwartą bramkę.

Najgorsze dla GKS-u było wykluczenie Richarda Krala. Czech uderzył kijem w twarz przeciwnika za co sędzia podyktował karę meczu. To jednak nie załamało gospodarzy. Marcin Słodczyk trafił w 42. minucie ustalając wynik spotkania na 5:1. W rywalizacji do 4. wygranych prowadzi Jastrzębie 2:1. Kolejne dwa mecze w Oświęcimiu (wtorek i środa), a później rywalizacja wraca do Jastrzębia gdzie odbędzie się jedno spotkanie.

JKH GKS Jastrzębie - Aksam Unia Oświęcim 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

0:1 - Mikołaj Łopuski (Radek Prochazka, Wojciech Stachura) 4'
1:1 - Petr Lipina (Richard Kral, Martin Ivicic) 13'
2:1 - Kamil Górny (Mateusz Danieluk) 23' 5/4
3:1 - Maciej Urbanowicz (Mateusz Bryk) 24'
4:1 - Maciej Urbanowicz 26'
5:1 - Marcin Słodczyk (Maciej Urbanowicz, Richard Bordowski) 42'

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Elżbieciak) - Górny, Ivicic, Danieluk, Kral, Lipina - Rompkowski, Bryk, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski - Labryga, Pastryk, Kulas, Kąkol, Drzewiecki oraz Salamon, Kogut, Strużyk, Marzec.

Aksam Unia Oświęcim: Zborowski (Witek) - Urbańczyk, Zatko, Riha, Tabaczek, Krajci - Noworyta, Piekarski, Łopuski, Prochazka, Stachura - Gabryś, T. Połącarz, Jaros, S. Kowalówka, Jakubik oraz Wojtarowicz, Piotrowicz, Valusiak, Modrzejewski.

Kary: JKH - 37 minut (w tym kara meczu dla Richarda Krala), Unia - 18 minut.

Sędziowali: Grzegorz Dzięciołowski, Włodzimierz Marczuk (sędziowie główni) - Leszek Kubiszewski, Mariusz Smura (liniowi).

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:1 dla JKH GKS Jastrzębie.