Najlepsi bracia na Śląsku

2019-03-11, Autor: ap

Medalowe zdobycze BKS-u Jastrzębie! W miniony weekend w Jaworznie odbyły się Mistrzostwa Śląska w boksie amatorskim. Bracia Antoni i Oskar Brzozok wywalczyli złoto i srebro.

W miniony weekend podopieczni Andrzeja Porębskiego, Jarosława Pietrzyka i Jacka Ostaszewskiego rywalizowali w Mistrzostwach Śląska w boksie amatorskim.

Antoni Brzozok - nowy Mistrz Śląska w kategorii do 64 kg, pokonał w półfinale Dawida Pawlusa z Żywca, a w finale Ryana Gbyla z Sosnowca.

Z kolei Oskar Brzozok w półfinale zmagań kadetów do 52 kg wygrał z Mikołajem Kościelniakiem z Jaworzna, jednak w walce o złoto musiał uznać wyższość Bartłomieja Rośkowicza z Tychów. Zawodnik z Jastrzębia zdobył srebrny medal.

W turnieju w Jaworznie wzięło udział 160 zawodników z 25 śląskich klubów, w tym czterech podopiecznych Bokserskiego Klubu Sportowego Jastrzębie. Konrad Cichosz oraz Jakub Kozieł dotarli do ćwierćfinałów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!