Ogrom czerwcowych sukcesów Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie

Zawodnicy Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie-Zdrój w ubiegłym tygodniu odnieśli wiele sukcesów. Pojawiły się rekordy i medale.

11 czerwca odbyły się dwie biegowe imprezy z udziałem zawodników Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie. Pierwszą z nich były Mistrzostwa Śląska Młodzików. W zawodach, które zorganizowano w Sosnowcu, udało się jastrżebskim zawodnikom zdobyć brązowy medal. Krążek ten wywalczył Kamil Swalski, który dystans 600 m pokonał w czasie 1:30.70, co stanowi nowy rekord życiowy Kamila. Podium o włos przegrał Daniel Głuszek, który skoczył w dal na odległość 5.67 ustanawiając nowy rekord klubu młodzików. Do trzeciej lokaty zabrakło zaledwie trzech centymetrów. Piąty wynik w sprincie młodziczek uzyskała Antonia Michalak (13.01 s). W pierwszych dziesiątkach uplasowały się także Dominika Szulik (8. miejsce w biegu na 1000 m) oraz Wiktoria Jagieło (9. miejsce w biegu na 300 m). III klasy sportowe wywalczyli Kamil Swalski, Wiktoria Jagieło i Dominika Szulik.

Tego samego dnia w Kietrzu odbył się X Półmaraton Kietrz, w którym bardzo dobrą lokatę zajął Łukasz Tyniec. Zawodnik jastrzębskiego klubu przebiegł dystans 21.097 km w czasie 1:19:03, co dało mu 5. miejsce w kategorii OPEN i 3. pozycję w kategorii M30. Osiągnięty wynik jest nowym rekordem życiowym Łukasza.

Dzień później, 12 czerwca, młodzi zawodnicy KB MOSiR Jastrzębie zdobyli dwa medale Mistrzostw Śląska Dzieci w Chorzowie. Najwyższe trofeum, złoty medal, powędrowało do Roksany Pastuszak, która zwyciężyła bieg na 600 m w kat. dziewcząt 11 lat i młodszych, a jej wynik 1:54.17 jest nowym rekordem dziewcząt do 13 lat. Drugi krążek powędrował do Łukasza Urbanka, który w kat. chłopców 12-13 lat, w biegu na 100 m, wywalczył brąz uzyskując czas 13.05 s (nowy rekord życiowy). Piąte miejsce w biegu na 600 m chłopców do 11 lat zajął Tomasz Białecki, a rekord klubu w biegu na 100 m (dziewczęta do lat 13) uzyskała Małgorzata Lose (14.58 s).

Tego samego dnia, również w Chorzowie, podczas Mityngu Lekkoatletycznego Andrzej Włoch pobiegł najszybciej na 1500 m uzyskując czas 4:19.48. Nowymi rekordami życiowymi może pochwalić się także Magdalena Gajowy, która w biegu na 200 m uzyskała 28.89 s, a dystans 400 m przebiegła w czasie 1:04.07. W biegu na 200 m brał również udział Dawid Krakowski (24.41 s).