Pełen emocji mecz przy Harcerskiej. GKS pokonuje rezerwy ŁKS-u (3:2)

2023-11-14, Autor: kb

Za nami pełen emocji mecz przy Harcerskiej. Piłkarze GKS-u Jastrzębie podejmowali w niedzielę ŁKS II Łódź. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2.

W meczu 17. kolejki II Ligi GKS Jastrzębie pokonał na własnym boisku ŁKS II Łódź 3:2.

Pierwsze minuty niedzielnego meczu to przewaga przyjezdnych, którzy częściej gościli na połowie jastrzbian i starali się stworzyć sytuacje do zdobycia bramki. Drużyna GKS-u przetrwała ataki ŁKS-u i w 13. minucie wyszła na prowadzenie po tym, jak rzut karny bezproblemowo wykorzystał Bednarski. Jedenastka została podyktowana za faul w polu karnym na Ricardo Vazie. Trzy minuty później z dystansu grośnie uderzał Guilherme, ale Kucharski nie dał się zaskoczyć. Po kolejnych 120 sekundach było już 2:0, a drugiego gola w drugim kolejnym meczu zdobył Sebastian Rogala, który popisał się efektowną przewrotką, nie dając szans golkiperowi gości.

Goście odpowiedzieli bardzo szybko, bo już w 21. minucie zdobyli gola kontaktowego wpisał się Ślęzak, który pokonał Trojanowskiego uderzeniem głową. Szybko jastrzębianie mogli wrócić na dwubramkowe prowadzenie, gdy w 23. minucie strzał z narożnika pola karnego oddał Jadach, ale futbolówka minimalnie minęła słupek. Do końca pierwszej połowy wydarzenia boiskowe piłkarze gospodarzy mieli pod kontrolą, jednak nie udało im się przypieczętować przewagi trzecim golem.

Dziewięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy w polu karnym gospodarzy faulował Zakharchenko i goście mieli rzut karny, który wykorzystał Ślęzak, zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu i doprowadzając do remisu. Gości drugi gol napędził i to oni byli w drugiej odsłonie stroną dominującą, często goszcząc w naszym polu karnym, a Tomasz Kucharski w bramce ŁKS-u pozostawał praktycznie bezrobotny. Gospodarze przetrwali jednak napór przyjezdnych, a od 75. minuty wzmocnili linię ofensywną, bowiem na boisku pojawili się Kacper Zych i Szymon Gołuch. W 82. minucie GKS miał stuprocentową okazję do zdobycia gola, kiedy to zawodnicy GieKSy znaleźli się w trójkę przed bramkarzem gości, ale kończący akcję Bednarski nie trafił w bramkę. Nie załamała gospodarzy jednak ta sytuacja i już minutę później Harcerska oszalała z radości, a na listę strzelców wpisał się Kacper Zych! Goście do końca meczu stworzyli jeszcze jedną dogodną sytuację, a przed szansą na hat-tricka stanął Aleksander Ślęzak, jednak w dobrej sytuacji spudłował.

GKS odniósł piąte zwycięstwo w sezonie i opuścił strefę spadkową.

GKS Jastrzębie - ŁKS II Łódź 3:2 (2:1)
1:0 - Michał Bednarski 13’ (rzut karny)
2:0 - Sebastian Rogala 18’
2:1 - Aleksander Ślęzak 21’
2:2 - Aleksander Ślęzak 54’ (rzut karny)
3:2 - Kacper Zych 83’

GKS Jastrzębie: Jakub Trojanowski - Joao Guilherme, Przemysław Lech, Yevgeniy Zakharchenko, Karol Fietz, Bartosz Boruń, Sebastian Rogala, Szymon Maszkowski, Kamil Jadach (75. Szymon Gołuch), Ricardo Vaz (75. Kacper Zych), Michał Bednarski.

ŁKS II Łódź: Tomasz Kucharski - Mateusz Bąkowicz, Jan Kuźma, Laeksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Grzegorz Glapka (63. Łukasz Dynel), Antoni Młynarczyk (46. Jędrzej Zając), Maciej Śliwa, Oliwier Sławiński (70. Ricardo Goncalves), Adrian Małachowski (46. Nelson Balongo), Jowin Radziński.

Do końca rundy jesiennej pozostały trzy mecze: 18 listopada z Sandecją Nowy Sącz, 25 listopada ze Stomilem Olsztyn i 2 grudnia z KKS-em Kalisz.

12.  Wisła Puławy 17 21 5 6 6 26-27 4 5 2 17-13 1 1 4 9-14 2 2 0 2 0 3-3
13.  GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 17 21 5 6 6 20-23 5 3 2 15-12 0 3 4 5-11 2 2 0 2 0 2-2
14.  Stal Stalowa Wola 17 21 6 3 8 17-22 5 0 2 14-7 1 3 6 3-15 2 2 0 2 0 1-1
15.  Stomil Olsztyn 17 20 6 2 9 17-24 4 2 3 9-10 2 0 6 8-14
16.  Polonia Bytom 17 17 4 5 8 16-23 3 2 1 10-8 1 3 7 6-15
17.  Olimpia Grudziądz 17 16 4 4 9 20-29 3 2 4 11-11 1 2 5 9-18
18.  Sandecja Nowy Sącz 17 13 3 4 10 14-26 2 2 2 7-7 1 2 8 7-19

Fotogalerię z meczu zobaczycie >tutaj< i >tutaj<.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0