zamknij

Galeria

39. Rocznica Porozumień Jastrzębskich. Zdjęcia

Dziś w Jastrzębiu odbyły się obchody 39. Rocznicy podpisania Porozumień Jastrzębskich. Udział w uroczystościach wzięli m.in. Premier Mateusz Morawiecki i szef Solidarności Piotr Duda.

Autor: Bartosz Regmunt 2019-09-03
Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 20

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~ 2019-09-10
  08:56:31

  4 0

  Piotrze --pytałeś się ponoć z mównicy Premiera RP -"kiedy emerytury stażowe po co najmniej 40 latach pracy" --pozwól ,że ja Tobie odpowiem " ...jak większość takich klientów wymrze", wówczas dla tej garstki co pozostanie wprowadzi sie te emerytury i ogłosi całemu światu jaka to sprawiedliwość i jak się spełnia postulaty Solidarności. Tusk swego czasu ogłosił„Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących „- ,ale co zrobili z robotnikami pracującymi od 15 r życia próbując zmusić nawet do 52 lat pracy,.Tych którzy pracowali bez ferii, wakacji,nie licząc nadgodzin w tym praca w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych i pracy w warunkach szkodliwych. oraz niebezpiecznych włącznie przy źródłach promieniotwórczych czy rtęci. .To popierał POseł tej ziemi ,POseł Śląska? ..Stwierdzili tez ,że jak "będą się sądzić o to, to PO podniosą koszty sądowe" - i to uczynili podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS --a później obniżyli jeszcze zasiłki POgrzebowe o 2000zl...,.Np..Kopacz --jako lekarz powinna wówczas wiedzieć ,”Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np zdrowie ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą. Oni właśnie tacy pracownicy albo nie dożywają nowego dla Nich wieku emerytalnego ,albo dożywszy żyją tylko kilka lat.. Oni też są -też często są zwalniani z pracy i chodzą w całej Polsce po śmietnikach za chlebem . Zabijać można nie tylko nożem a Polityką ?- Zrozumiał to Komorowski ale za późno..czytaj :”Komorowski zmienia zdanie. Prezydent ...rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. .....Niestety zdaje się że i PiS nic w kierunku poprawy tego stanu rzeczy nie czyni ..Wszyscy mają to w dud... Piotrze Ci ludzie muszą wymrzeć !

 • ~ 2019-10-28
  18:44:48

  1 0

  Ostrzegam ----PPK to jest naciąganie , to jest przekręt większy niż Amber GOLD . Możesz nie brać w tym udziału art 23 pkt 1 Ustawy o PPK . Lepiej niech Ci pracodawca da 100 zł na rekę niż Im 200 zł przelewem a Ty jeszcze o od tej ułudy zapłacisz Im podatek z własnych dochodów.. Słowem co jest warte PPK --a nawet jeżeli będzie ta kasa (nikt jej za 20 lat nie roztrwoni lub ukradnie z kont) , to po pierwsze nie wiadomo ile będzie wówczas kosztowało 1 kg mąki , po drugie Ci co nie płacili na PPK i będą mieli małe emerytury dostaną wówczas jak obecnie od Rządu w ramach pomocy wsparcie tak jak teraz dostają "Włodki z pod budki z piwem" na dzieci 500+ gdy zatyrani pracą tzw "frajerzy" z ponad 40 letnim stażem otrzymają jak obecnie zamiast emerytur stażowych "kopa w **************** bo nie potrzebują pomocy gdyż wypracowali " i otrzymają prawo do dopracowania do 52 lat nie licząc pracy w święta i nadgodzinach. Pytamy się --jeżeli jakikolwiek system zarządzający może roztrwonić tą forsę na akcje i zbankrutować co jest teoretycznie możliwe ,lub tą forsę może zjeść inflacja ,wymiana pieniędzy itp... to dlaczego nie zostawić tej kasy obecnie w kieszeniach samych pracowników jako dodatkową premię . To prawda, jedni przepiją ,drudzy wydadzą na coś Im potrzebnego ale jedno jest pewne , skorzystają Ci co ją wypracowują nawet zabawieniem się. Nie jak wg zamysłu TuskoPOdobni mający w przyszłości władzę to Oni przepiją. W mojej firmie najpierw zapisali PPK do PZU ,teraz już się sami biją o tą kasę tworząc pseudo-stołki....a gdy już zarządzający Kapitałem ulokuje nasze środki po bliższej i dalszej rodzinie oraz na Wyspach ,,Baranich,, nagle ogłosi upadłość. Całkowicie legalnie , diametralnie i zgodnie z obowiązującym bezprawiem. I będzie żył w ,, biedzie,, jak Jaśnie Pan. .

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wprowadzenie programu 800+ zamiast 500+ jest dobrym pomysłem?


Oddanych głosów: 919