Było blisko. GKS remisuje z Hutnikiem na inaugurację piłkarskiej wiosny (1:1)

2024-02-26, Autor: KB

Za nami pierwszy mecz rundy wiosennej sezonu 2023/24. GKS Jastrzębie zremisował z Hutnikiem Kraków 1:1.

Za nami mecz 21. kolejki polskiej 2 Ligi. GKS Jastrzębie na wyjeździe mierzył się z Hutnikiem Kraków.

Mecz układał się dobrze dla GKS-u. W 28. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Mateusz Chmarek. Do przerwy było 1:0 dla Jastrzębian.

Po przerwie to gospodarze byli stroną przeważającą. Niemal wszystkie ataki nie zakończyły się jednak powodzeniem. Niemal, bo w trzeciej doliczonej minucie gospodarze dopięli swego i zdobyli bramkę na 1:1. Zespół Hutnika miał jeszcze szansę na zwycięstwo, ale Marcin Wróbel wykazał się nieskutecznością.

Pierwsza połowa należała do GKS-u, druga zdecydowanie na korzyść gospodarzy.

Hutnik Kraków - GKS Jastrzębie 1:1

HUTNIK: Frątczak – Chmiel, Hoyo-Kowalski, K. Głogowski, Marcinkowski (86. Jania) – Kieliś (63. Lelek), Drąg, Zawadzki (63. Urbańczyk), Świątek (76. M. Głogowski), Rakels – Wróbel.

GKS: Drazik – Iskra, Lech, Baranowski, Zacharczenko, Kargul-Grobla – Boruń (70. Maszkowski), Fietz, Joao Guilherme, Chmarek (78. Kiebzak) – Bednarski (70. Zych).

Tabela:

1.  Kotwica Kołobrzeg 21 40 12 4 5 45-30 7 1 3 18-10 5 3 2 27-20
2.  KKS 1925 Kalisz 20 37 11 4 5 33-18 7 2 2 20-8 4 2 3 13-10
3.  Pogoń Siedlce 20 33 9 6 5 33-27 4 3 1 15-10 5 3 4 18-17
4.  Hutnik Kraków 21 31 9 4 8 31-29 5 3 3 20-15 4 1 5 11-14 2 4 1 1 0 4-2
5.  Radunia Stężyca 20 31 8 7 5 26-24 4 4 2 15-10 4 3 3 11-14 2 1 0 1 1 2-4
6.  Chojniczanka Chojnice 21 30 8 6 7 29-28 5 4 1 16-9 3 2 6 13-19 1 0 0 0 1 2-5
7.  Stal Stalowa Wola 20 30 9 3 8 23-24 8 0 2 20-9 1 3 6 3-15 1 3 1 0 0 5-2
8.  Zagłębie II Lubin 21 29 8 5 8 32-29 6 2 2 18-9 2 3 6 14-20 1 3 1 0 0 2-1
9.  Olimpia Elbląg 19 29 8 5 6 25-22 7 3 2 19-12 1 2 4 6-10 1 0 0 0 1 1-2
10.  Skra Częstochowa 21 28 7 7 7 28-24 5 2 3 15-9 2 5 4 13-15 1 3 1 0 0 3-1
11.  ŁKS II Łódź 21 28 8 4 9 32-31 6 1 3 19-13 2 3 6 13-18 1 0 0 0 1 1-3
12.  Lech II Poznań 20 26 7 5 8 23-32 4 2 4 11-19 3 3 4 12-13
13.  Polonia Bytom 21 25 6 7 8 25-30 5 4 1 19-15 1 3 7 6-15
14.  Stomil Olsztyn 20 24 7 3 10 21-27 5 3 3 12-11 2 0 7 9-16