zamknij

Wiadomości

Czy do żłobka przyjmowane będą tylko zaszczepione dzieci?

2019-02-06, Autor: bf, ap

Radni z Sosnowca i Częstochowy zdecydowali. Chcą, by do publicznych żłobków były przyjmowane tylko szczepione dzieci. To ich reakcja na fakt coraz częstszych zachorowań na odrę, a także większy odsetek nieszczepionych dzieci. Miejski żłobek w Jastrzębiu nie prowadzi takiego podziału, ale może się to zmienić.

W Częstochowie i Sosnowcu zdecydowano, że do publicznych żłobków mają być przyjmowane tylko zaszczepione dzieci. Uchwały przegłosowane przez tamtejszych radnych muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez wojewodę śląskiego.

Reklama

Jeżeli przepisy wejdą w życie, rodzice będą musieli dostarczyć żłobkom własnoręcznie napisane oświadczenia, że ich dzieci przeszły obowiązkowe szczepienia ochronne. Wyjątek stanowią maluchy, które nie mogą być szczepione ze względów medycznych.

To odpowiedź na rosnącą liczbę zachorowań na odrę oraz większy odsetek nieszczepionych dzieci, o czym pisaliśmy w artykule: >>Sanepid: rośnie liczba niezaszczepionych dzieci<<.

Czy w Jastrzębiu-Zdroju planowane jest wprowadzenie podobnego rozwiązania? Jak mówi Danuta Duda, dyrektor publicznego żłobka nr 1, ta kwestia nie jest jeszcze uregulowana.

- Nie mamy prawa nie przyjmować niezaszczepionych dzieci — mówi dyrektor miejskiego żłobka. - Jeśli jednak miasta będą się przyłączać do takiej procedury, pójdziemy w tym kierunku — dodaje Danuta Duda.

Żłobek prowadzi wiele działań proedukacyjnych, które mają zachęcać rodziców do szczepienia dzieci. Przykładowo: każdy rodzic, którego pociecha uczęszcza do miejskiego żłobka, podpisuje deklaracje świadomości o zagrożeniach wynikających z niezaszczepienia dziecka.

Czy przyjmowanie do żłobka tylko zaszczepionych dzieci to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 343

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Marek Kocur 2019-02-06 21:59:09

  Szkoda ... napuszczają ludzi na ludzi , tych, którym wmówiono że dzieci nieszczepione są zagrożeniem a jest wręcz przeciwnie, dzieci zaszczepione szczepionkami z żywymi patogenami są zagrożeniem - moga zarażać do 6 około tygodni, np w Polsce w ostatnich 20 latach było około 20 przypadków heinego-medina którego przyczyna był patogen z atenuowanej szczepionki, innych nie było, podobnie na całym świecie, a jednocześnie szczepionki zawierają różny syf niszczący zdrowie dzieci. W Polsce zgłaszany jest tylko promil skutków ubocznych szczepień bo lekarzom grożą izby i Sanepid, wszystko stoi na głowie... nawet nie bada się składu szczepionek tylko ufa producentowi.... paranoja... straszy się błahymi chorobami a wstrzykuje "jajka niespodzianki" powodujące cukrzycę , zapalenie stawów, głuchotę , autyzm, padaczka, śmierć - poczytajcie ulotki szczepień producenta (najlepiej zagraniczne - u na ucinają) w innych krajach jest dobrowolność a u nas przymus... jak za komuny, poszukajcie, poczytajcie i decydujcie o przyszłym zdrowiu swoich dzieci, porozmawiajcie z rodzicami dzieci strasznie poszkodowanych po szczepieniach, ja osobiście znam rodziców którym dziecko zmarło i lekarz powiedział ze ewidentnie po ale nie zgłosi bo go rozniosą, znam tez rodziców dziecka które dostało autyzmu w dzień po szczepieniu (zatrucie mózgu) , dziecka z cukrzyca poszczepienna i dziecka z głuchotą nie wspominając o alergiach i inyych dziwnych syfach

  6 6
 • ~seboc 2019-02-07 08:54:22

  Bardzo dobrze.
  Ciemnote i koltunizm trzeba wyrywac z korzeniami.

  5 5
 • ~spyderman 2019-02-09 16:49:07

  prawidłowo. chore dzieci i chorych rodziców izolować od normalnego społeczeństwa. brakuje tylko aby vhoroba hainego-medina lub odra znów dziesiątkowała ludnośc bo sÓwereny mają swą mądrość

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Twoim zdaniem w Jastrzębiu powinien powstać nowy ośrodek trenignowy i stadion?
Oddanych głosów: 1191