Gładkie zwycięstwo na wyjeździe

2016-12-16, Autor:

Wyjazdowym zwycięstwem zakończył się pojedynek Jastrzębskiego Węgla z Łuczniczką Bydgoszcz. Gospodarze nie ugrali w tym spotkaniu nawet seta.

Kolejna wygrana znalazła się na koncie Jastrzębskiego Węgla w obecnym sezonie PlusLigi. Tym razem ofiarą naszego zespołu byli bydgoszczanie. Pierwsze dwa sety wyglądały niemal identycznie. Popisowa gra naszego zespołu doprowadziła do tego, że siatkarze z Jastrzębia zwyciężali obie partie różnicą aż 7 punktów. Bardzo dobrą grą wykazywał się libero jastrzębian, Jakub Popiwczak.

Trzeci set to postawienie wszystkiego na jedną kartę przez gospodarzy, którzy nie mogli sobie pozwolić na kolejną porażkę. Przez długi okres przynosiło to zamierzony efekt, bo od początku seta prowadzili oni kilkoma punktami, a przewaga powiększała się nawet do 4 punktów. Co z tego, jeśli w decydującym momencie seta, przy stanie 18:15 dla gospodarzy, nasi ulubieńcy zdobyli 8 punktów z rzędu i tym samym doprowadzili do swojego zwycięstwa bez straty seta.

Łuczniczka Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 18:25, 20:25)
Łuczniczka Bydgoszcz: Filipiak, Szczurek, Sacharewicz, Nowakowski, Rohnka, Yudin, Czunkiewicz (libero) oraz Gromadowski, Sieńko, Bobrowski, Jurkiewicz.
Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Kampa, Boruch, Kosok, Oliva, Touzinsky, Popiwczak (libero) oraz Bachmatiuk, De Rocco.