Jastrzębski Węgiel drugi w Rzeszowie

2012-09-25, Autor: gs

Jastrzębski Węgiel zajął drugie miejsce w rozgrywanym w Rzeszowie III Memoriale im. Jana Strzelczyka. Wygrała Resovia, trzecie miejsce zajął Generali Unterhaching, a czwarte Fenerbahce Stambuł.

Jastrzębianie w swoim pierwszym meczu zagrali z gospodarzami turnieju, Resovią. Po wyrównanym spotkaniu zwyciężyli aktualni mistrzowie Polski 3:1. Jak się później okazało wynik tego pojedynku rozstrzygnął kto wygra cały turniej.

W kolejnym spotkaniu Jastrzębski zmierzył się Fenerbahce Stambuł. Tym razem górą byli podopieczni Lorenzo Bernardiego, wygrywając w trzech setach. Niestety w konfrontacji z mistrzem Turcji kontuzji doznał Simon Tischer. Niemiecki rozgrywający podkręcił nogę w kostce i czeka go przymusowa przerwa w treningu.

W ostatnim meczu Pomarańczowi zmierzyli z niemieckim Generali Haching. Po bardzo zaciętym spotkaniu po tie-breaku zwyciężyli jastrzębianie, gwarantując sobie drugie miejsce w memoriale.

Dla strony internetowej jastrzębskiego klubu występ swojej drużyny ocenił Lorenzo Bernardi - Może to co powiem, jest trochę dziwne, bo trudno być zadowolonym po porażce, ale w meczu z Resovią pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i właśnie to spotkanie powinno być dla nas "bazą" w końcowych przygotowaniach do zbliżającego się sezonu. Wiemy, co musimy jeszcze poprawić. W meczu z Fenerbahce wielu naszych zawodników dostało swoje szanse, u rywali były pewne braki kadrowe, ale to ich problem. Trzeba zaznaczyć też to, że zupełnie inna atmosfera towarzyszyła spotkaniom, w których nie grali gospodarze, ale walczyć trzeba zawsze i w każdych warunkach - komentował Włoch.

Wyniki:

Generali Unterhaching - Fenerbahce Stambuł 3:1 (23:25, 28:26, 25:23, 25:19)
Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:23, 25:23,16:25, 30:28)

Jastrzębski Węgiel - Fenerbahce Stambuł 3:0 (25:23,25:20, 26:24)
Asseco Resovia - Generali Unterhaching 3:2 (25:18, 25:21, 24:26, 23:25, 15:13)

Jastrzębski Węgiel – Generali Unterhaching 3:2 (22:25, 25:20, 25:20, 21:25, 19:17)
Asseco Resovia – Fenerbahce 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)