Jastrzębski Węgiel w półfinale play-off

2013-03-03, Autor: mw
Potrzeba było aż pięciu spotkań, by wyłonić zwycięzcę w ćwierćfinale play-off. Dzisiejszy mecz pokazał, że lepszy od Effectora Kielce jest Jastrzębski Węgiel.

Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla jastrzębian. Na przerwę techniczną drużyna schodziła prowadząc 8:5. Atak Kubiaka pozwolił gospodarzom zwiększyć prowadzenie do czterech punktów (12:4). Następnie goście zaczęli odrabiać straty, dzięki czemu zbliżyli się punktowo do naszych siatkarzy. Ci w odpowiedzi poprawili grę blokiem. Kilka minut później swoimi umiejętnościami popisał się Michał Łasko. Dzięki temu gospodarze mieli pierwszą piłkę setową. W następnej akcji nasi zastosowali potrójny blok i Danger trafił w siatkę. Co oznaczało, że „pomarańczowi” wygrali pierwszego seta.

Na początku drugiej partii lepiej radziła sobie ekipa z Kielc i na pierwszą przerwę techniczną zeszli prowadząc 8:6. Jastrzębianie odrobili straty dzięki zagrywce Kubiaka i ofensywie Bontje. Jednak na drugiej przerwie wciąż prowadzili rywale. Dopiero serwis Łaski pozwolił ekipie Bernardiego wypracować trzypunktową przewagę (23:20). Jastrzębski Węgiel miał piłkę setową przy stanie 24:21, lecz jej nie wykorzystali. Wygrać udało się przy drugiej.

W trzecim secie to Effector był w natarciu. Na każdy zdobyty przez jastrzębian punkt, drużyna  odpowiadała tym samym. Taki stan trwał do wyniku po 6. Jednak sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i na przerwę kielczanie schodzili prowadząc . Później gra znów była bardzo wyrównana. Sytuację zmienił blok Kubiaka (20:16). Bontje dał jastrzębianom piłkę setową 24:17, lecz ekipa wykorzystała dopiero drugą szansę.

Zwycięstwo 3:0 oznacza, że Jastrzębski Węgiel wywalczył miejsce w półfinale, gdzie zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle.

> Zdjęcia ze spotkania dostępne są tutaj

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Tischer, Holmes, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Martino, Violas

Effector Kielce: Zniszczoł, Milczarek, Kokociński, Danger, Penczev, Kozłowski, Sufa (libero) oraz Józefacki

Jastrzębski Węgiel – Effector Kielce 3:0 (25:19, 25:22, 25:18).