Jastrzębski Węgiel: ważne zwycięstwo bez straty seta

2013-10-31, Autor: mkor, źródło: JW
Jastrzębski Węgiel wygrał bardzo ważny mecz w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Nasi zawodnicy ograli we własnej hali autriacki Hypo Tirol Innsbruck 3:0 (25:23, 25:22, 25:20).

Wszystko poszło zgodnie z planem. Już pierwszy set przebiegał pod dyktando siatkarzy Jastrzebskiego Węgla. W pewnym momencie mieli nad rywalem nawet 7 punktów przewagi (14:7).Goście z Turcji zaczęli odrabiać straty i jeszcze w końcówce seta, jego losy były otwarte. Dobra gra Thomasa Jarmoca, Roba Bontje, a także Michała Kubiaka dały ostatecznie zwycięstwo gospodarzom. Ci dwaj pierwsi nieoczekiwanie znaleźli się w wyjściowej szóstce i nie zawiedli. Kubiak zaliczył za to kilka udanych zagrywek i skończył seta.

Ten sam zawodnik zakończył też drugą partię. W niej, zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla przyszło znacznie trudniej. Do drugiej przerwy technicznej trwała wyrównana walka o każdy punkt. Dobrze grał Michał Łasko, w dalszym ciagu skuteczny był Kubiak. Ich wysoka skuteczność była potrzebny zwłaszcza w końcówe seta. Gwiazdy zespołu nie zawiodły. Jastrzębski Węgiel wygrał do 22.

Trzeciej partii nie zakończył już Kubiak, lecz Łasko. Tutaj również zespół z Austrii robił co mógł, by dotrzymać kroku naszemu zespołowi, ale końcówka znowu należała do gospodarzy. W efekcie, Jastrzębski Węgiel w trzech setach rozprawił się z przyjezdnymi.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z MECZU >>

Tym samym, Hypo Tirol Innsbruck przegrał drugi mecz w tym sezonie Ligi Mistrzów. Natomiast dla podopiecznych Lorenzo Bernardiego to pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji tych europejskich rozgrywek.

Ci ciekawe, swój mecz, we własnej hali przegrała Asseco Resovia Rzeszów. Mistrzowie Polski ulegli czarnogórskiemu Budvanska Rivijera Budva 2:3 (23:25, 26:28, 25:23, 25:20, 12:15).

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie mają też czasu na odpoczynek. Już 2 listopada czeka ich mecz Plus Ligi. Na wyjeździe zagrają z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Po meczu powiedzieli:

Michał Łasko (kapitan JW): Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa, bo wiemy, jak ważne ono było, jeśli chcemy wyjść z grupy. Nigdy nie jest łatwo, co siatkówka udowadnia coraz częściej. Najważniejsze, że nie straciliśmy ani punktów, ani setów – mówił kapitan jastrzębskiego zespołu.

Lorenzo Bernardi (trener JW): Ważne, że zdobyliśmy komplet punktów, nie tracąc seta. Chcemy walczyć o pierwsze miejsce w tej grupie i w tym kontekście takie rozstrzygnięcie było niezwykle istotne.

Jastrzębski Węgiel - Hypo Tirol Innsbruck 3:0 (25:23, 25:22, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Pajenk, Masny, Jarmoc, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Popiwczak, Malinowski, Van De Voorde.
Hypo Tirol Innsbruck: Peda, Kaszap, Hein, Berger, Jimenez, Souza Da Silva, Shoji (libero) oraz Tusch, Koraimann, Rak, Harthaller.