Jastrzębski Węgiel wygrywa na początek rundy

2024-01-15, Autor: lk

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w meczu 16 kolejki podejmowali u siebie Stal Nysę, którą w pierwszej rundzie fazy zasadniczej pokonali 3:0. U siebie, górnicza drużyna również była murowany faworytem.

Wiele emocji było już w pierwszym secie, kiedy to po dwóch pasach Fornala, miejscowi mieli dwa oczka przewagi. Później, to goście kilkukrotnie wychodziło na dwa oczka przewagi, a Jastrzębski odrabiał straty. Po fragmencie wyrównanej gry, Stal odskoczyła w końcówce. Błąd dotknięcia siatki przez miejscowych, kontra El Graoui, do tego as Gierżota i piłkę setową mieli w górze podopieczni Daniela Plińskiego - 20:24. Seta zamknął kontratak Muzaja i to Nysa objęła prowadzenie w meczu.

Druga partia, to prowadzenie miejscowych na początku, po asie Fornala był stan 4:1. Co prawda rywale wyrównali na 5:5, ale po chwili zaczęli popełniać własne błędy, a Jastrzębski zdecydowanie poprawił grę obronną i kontrę, to szybko złożyło się na prowadzenie 11:6. W ataku kolejne piłki kończył Patry oraz Szymura, których drużyna utrzymywała wyraźną przewagę - 22:17. Piłka setową dla Jastrzębia była w górze po kontrze Hubera środkiem, a do stanu 1:1 w meczu doprowadził zepsuty serwis Abramowicza.

Kolejna partia rozpoczęła się od stanu 0:2, ale po chwili jastrzębianie przejęli inicjatywę, wyszli na prowadzenie i kontrolowali grę - 8:5, 10:6. Cały czas dobrze funkcjonował Patry, wspomagany Fornalem w ataku. Trener Pliński rotował składem, jednak nie odmieniło to gry drużyny - 16:11. W tym secie sytuacja do końca była pod kontrolą siatkarzy Jastrzębia, którzy kończąc partię do 20, objęli prowadzenie 2:1 w meczu.

Jastrzębski Węgiel czwartego seta rozpoczął od kontynuacji dobrej gry i szybką kontrolą nad wynikiem - 7:3. Szymura ponownie kończył swoje akcje, a gdy Patry zaserwował asa, był już stan 16:9. Trener gości wprowadził podwójną zmianę, ale jego siatkarze popełniali coraz więcej błędów i niedokładności. Jastrzębski pewnie zmierzał do zwycięstwa za trzy punkty, co po kilku minutach stało się faktem.

MVP: Jean Patry

Jastrzębski Węgiel - PSG Stal Nysa 3:1 (20:25, 25:21, 25:20, 25:15)

Jastrzębski: Toniutti, Patry, Gladyr, Fornal, Szymura, Huber, Popiwczak (l) oraz Sclater, Skruders
Stal: El Graoui, Muzaj, Kramczyński, Gierżot, Zerba, Zhukouski, Dembiec (l) oraz Kapica, Abramowicz, Kosiba, Włodarczyk, Szczurek