Jastrzębski Węgiel zwiększa szanse na brązowy medal

2013-04-16, Autor: pww
Wczoraj na hali widowiskowo-sportowej, Jastrzębski Węgiel wygrał z Delectą Bydgoszcz 3:2.

Na początku pierwszego seta bydgoszczanie wypracowali kilkupunktową przewagę, po tym, jak jastrzębianie mieli problem z przyjęciem zagrywki. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Później szło im jeszcze lepiej, więc trener Lorenzo Bernardi poprosił o przerwę na żądanie. Wtedy jastrzębscy siatkarze stopniowo niwelowali straty. Mimo to, goście radzili sobie na boisku znacznie lepiej i zyskali pierwszą piłkę setową przy stanie 18:24. Raz nasza drużyna dała radę się obronić, lecz set i tak wygrali bydgoszczanie.

Na pierwszą przerwę techniczną w drugim secie zawodnicy Jastrzębskiego Węgla schodzili prowadząc 8:5. Następnie dobra gra Konarskiego sprawiła, że straty bydgoszczan zmalały do jednego punktu. Atak Łaski był o tyle skuteczny, że jastrzębianie znów mieli kilka punktów przewagi. Trener drużyny gości wziął dwie przerwy na żądanie. Te zabiegi na nic się zdały, bo to właśnie Jastrzębski Węgiel zdobył decydujące punkty.

W trzeciej odsłonie drużyna Bernardiego prezentowała się wyjątkowo dobrze i szybko zdobyła kilkupunktową przewagę. Dzięki temu zawodnicy mogli grać z wielką swobodą. Po przerwie technicznej przewaga wzrosła już do jedenastu punktów. Bydgoszczanie zaczęli odrabiać straty dopiero po przerwie na żądanie, lecz kolejny set znów wygrali jastrzębianie 25:17.

W czwartym secie drużyny walczyły punkt za punkt. Gdy jedna wysuwała się na prowadzenie, to od razu druga ją doganiała. Na drugą przerwę techniczną jastrzębianie schodzili prowadząc 16:14. Później trener gości wziął przerwę i po niej jego podopieczni doprowadzili do wyrównania po 23. Blok Bontje na Konarskim równoznaczny był z pierwszą piłką setową. Goście wybronili się i po chwili to oni dostali swoją szansę (24:25). Zepsuta zagrywka Tischera była równoznaczna z drugim setbolem dla Delecty. Później swoją szansę znów mieli jastrzębianie, lecz bydgoszczanom udało się uratować. Kolejna piłka znów należała do nich. Tym razem udało im się doprowadzić do tie-breaka (27:29).

Ostatnia partia zaczęła się bardzo dobrze dla jastrzębian, gdyż udało im się zdobyć cztery punkty przewagi (5:1). Goście szybko odrabiali straty i znów rozpoczęła się walka punkt za punkt. Ostatecznie to jastrzębianie wygrali 15:12 i to właśnie oni są bliżej zdobycia brązowego medalu.