KMŚ: Zenit pokonany, półfinał Jastrzębskiego

2011-10-11, Autor: Mateusz Matkowki

Nie lada niespodziankę sprawili wczoraj zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Po zaciętym i pełnym emocji spotkaniu pokonali faworyzowany Zenit Kazań 3:2.

- To był ciekawy mecz i dał nam jasny pogląd na naszą grę. Pierwsze dwa sety wygraliśmy dość łatwo, później gra się naprawdę rozpoczęła - komentował po spotkaniu kapitan Jastrzębia, Zbigniew Bartman.

Pierwsze dwa sety to koncertowa gra pomarańczowych. Dobra gra w ataku oraz dobrze funkcjonujący blok sprawiły, że jastrzębianie pewnie prowadzili 2:0. W trzecim secie gra Polaków posypała się. Większość ataków była powstrzymywana przez Rosyjski blok, a gwiazdor Zenitu Maxim Mikhailov kończył nie mal każdy atak. O porażce 25:11 siatkarze JW szybko zapomnieli i w kolejnej odsłonie powrócili do swojej dobrej gry. Jednak w końcówce nie wystarczyło sił na skończenie meczu i czekał nas tie-break. Tu po wyrównanej batalii oraz grze na przewagi lepsi okazali się jastrzębianie wygrywając seta 19:17.

Jastrzębski Węgiel - Zenit Kazań 3:2 (25:22, 25:17, 11:25, 21:25, 19:17)

Składy zespołów:

Jastrzębski Węgiel: Łasko (24), Vinhedo (1), Bartman (13), Kubiak (13), Holmes (6), Bontje (9), Rusek (libero) oraz Nemer (2), Malinowski, Gawryszewski, Thornton i Bozko (1)

Zenit Kazań: Apalikov (11), Vermiglio (3), Sivozhelez (1), Volkov (10), Priddy (15), Mikhailov (27), Obmochaev (libero) oraz Cheremisin, Babechine, Gutsalyuk (1) i Berezhko (6)