Liga Mistrzów: Jastrzębski pewnie melduje się w półfinale

2023-03-16, Autor: lk

Jastrzębski Węgiel po pewnym triumfie w Niemczech, w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów u siebie podejmował VfB Friedrichshafen. Górniczą drużynę od awansu do półfinału dzieliły dwa wygrane sety, co miało być i było formalnością.

Miejscowi mocno otworzyli spotkanie, w którym od pierwszych akcji dobrze prezentował się Fornal, punktując atakim i blokiem - 6:2. Co prawda Niemcy podjęli walkę, ale zabrakło im umiejętności aby zagrozić Jastrzębskiemu. VfB miało problemy z dokładnym przyjęciem, co wykorzystywa Gladyr na bloku, a do tego goście dopuszczali się też błędów własnych - 20:10. Jastrzębianie pewnie wygrali partię otwarcia.

Drugi set był zdecydowanie bardziej zacięty. Friedrichshafen mając dokładniejsze przyjęcie, lepiej prezentowało się w ataku, szczególnie na lewym skrzydle skutecznie punktował Peter. Niemcy mieli przez chwilę prowadzenie po swojej stronie, jednak as M'Baye doprowadził do remisu - 12:12. Jastrzębski powoli wypracował przewagę, by po błędzie przekroczenia linii 3 metra w ataku z piątej strefy Superlaka, prowadzić 19:16. Różnica ta wystarczyła jastrzębianom do zwycięstwa w secie, co było równoznaczne z awansem do półfinału Ligi Mistrzów.

Od trzeciego seta trener Mendez wprowadził na plac gry drugą szóstke - Hadrava, Tervaportti, Dryja, Macyra, Szymura, Dębski, Granieczny (L). Mimo zmian miejscowi narzucili rywalom swój styl gry. VfB nie potrafiło zatrzymać miejscowych blokiem, nie funkcjonowała też niemiecka obrona. Dobrze w ataku poczynali sobie Hadrava i Szymura, co szybko przybliżało jastrzębian do wygrania meczu - 18:10. Tervaportti dołożył swoje sewisem, a po chwili Jastrzębski miał piłkę meczową w górze. Zwycięstwo przypieczętował atak Szymury. Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał rywali 3:0 i awansował do półfinału Ligi Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel w półfinale zmierzy się z tureckim Halkbankiem Ankara, który wyeliminował włoską Cucine Lube dopiero po złotym secie. Cucine Lube Civitanova – Halkbank Ankara 3:1 (31:29, 25:20, 23:25, 25:20), złoty set: 12:15.

Jastrzębski Węgiel - VfB Friedrichshafen 3:0 (25:14, 25:20, 25:16)

VfB: Nedeljković, Superlak, Vincic, Ćaćić, Stern, Brown, Bann (L) oraz Biernat, Peter, Vicentin
Jastrzębski: Toniutti, Boyer, Gladyr, Clevenot, Fornal, M'Baye, Popiwczak (L) oraz Tervaportti, Hadrava, Dryja, Macyra, Szymura, Dębski, Granieczny (L)