zamknij

Wiadomości

Miał arabskie tablice rejestracyjne. Nie posłuchał policjantów

2022-04-21, Autor: KB, źródło: KMP Jastrzębie

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali mężczyznę, który poruszał się samochodem niedopuszczonym do ruchu. Jego pojazd posiadał tablice rejestracyjne zarejestrowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Po kontroli 36-latek miał zamówić lawetę i na niej przewieźć samochód, tak się nie stało i teraz stanie przed sądem.

Reklama

W piątek na parkingu jednej ze stacji benzynowych policjanci ruchu drogowego kontrolowali pojazd chevrolet, który posiadał tablice rejestracyjne zarejestrowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Z uwagi na to, iż pojazd był niedopuszczony do ruchu, mundurowi poinformowali 36-latka, że pojazd jest niedopuszczony do ruchu oraz o konsekwencjach poruszania się pojazdem niedopuszczonym do ruchu po drogach publicznych.

Mężczyzna poinformował policjantów, iż wezwie na miejsce lawetę, która przewiezie jego pojazd. 36-latek nie zrobił tak, jak powiedział, wsiadł za kierownicę pojazdu i odjechał. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie będzie odpowiadał przez sądem.

Zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń, kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze grzywny. Tej samej karze podlega, kto prowadzi pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 12

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Xkacmx 2022-04-21
  14:35:41

  11 0

  A o zachowaniu Policjanta nic nie wspomnircie? Że rzucił papierami do auta, na siłę wypytywał 12 letnią dziewczynkę o dowód, następnie groził jej tacie przy niej gazem i kajdankami, był strasznie wulgarny i chamski. Tragedia.

 • ~dmn 2022-04-21
  14:42:03

  11 0

  z tego co widziałem policjant nie był zbyt miły...

 • ~igor2 2022-04-21
  15:33:44

  8 0

  Byłem świadkiem tego zajścia, zachowanie policji w stronę kierowcy i dziecka było tragiczne . Policjanci powinni ponieść konsekwencje swoich gróźb oraz zachowania. Proszę mi pokazać ile dzieci w wieku 12 lat nosi ze sobą dowód tożsamości i mnie uświadomić. Jestem za wyrzuceniem tych niebieskich pajaców, bo ich zadanie to służyć i chronić a nie nękać i zastraszać.

 • ~Assist 2022-04-24
  12:55:34

  3 0

  Z całym szacunkiem ale byłem świadkiem całego tego zajścia , kierowca chevroleta rozmawial grzecznie z kultura z policjantem natomiast policjant był bardzo wulgarny i chamski brak słów o groźbach gazem już nie wspomnę

 • ~HARTPL 2022-04-24
  23:22:50

  2 0

  Policjant nie był zbyt miły dla kierownicy i dziewczynki tak nie powinno być

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Jastrzębiu-Zdroju?
Oddanych głosów: 251

Prezentacje firm