Młodzi siatkarze wywalczyli złoto i brąz dla Jastrzębia

Wspaniałe zwycięstwo młodych siatkarzy z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Juniorzy wywalczyli dla Jastrzębia złoty medal, a młodziki brąz.

Złoto juniorów

W turnieju finałowym mistrzostw Polski w Bartoszycach juniorzy Akademii Talentów pokonali w fazie grupowej Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa oraz MOS WOLA Warszawa. Jastrzębski zespół uległ Treflowi Gdańsk (3:0). Do półfinału juniorzy awansowali z drugiej pozycji, a tam pewnie pokonali Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy (0:3). W finale zmierzyli się z KS Metro Warszawa, zespołem, który wyeliminował zwycięzcę jastrzębskiej grupy. Akademia Talentów zwyciężyła 3:1 i została mistrzem kraju.

Nagrody indywidualne:

MVP Turnieju: Kajetan Kubicki (AT Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy rozgrywający: Kajetan Kubicki (AT Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy środkowy: Mateusz Kufka (AT Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy libero: Kuba Hawryluk (AT Jastrzębski Węgiel)

W ciągu ostatnich 10 sezonów w rozgrywkach młodzieżowych jest to dla jastrzębian 10. mistrzostwo Polski oraz 21. medal mistrzostw Polski.

Skład drużyny juniorów: Kubicki, Tuz, Strzymszok, Peryt , Dzienkowski, Lejawa, Czerny, Pikuła, Gromski, Granieczny, Hawryluk, Kufka, Gaweł, Badowski, Styrnol, Rakowski.

Srebro młodzików

Tydzień wcześniej, również w Bartoszycach młodzicy wywalczyli 3. miejsce mistrzostw Polski. W grupie odnieśli komplet zwycięstw, jednak w półfinale nie udało się pokonać Bzury Ozorków. Natomiast w starciu o brąz, lepsi byli od MMKS ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Najlepszym przyjmującym turnieju został Jakub Szczurowski.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1