zamknij

Wiadomości

Nie zawiódł kolega. Powiadomił służby, które pomogły 81-latkowi

2022-01-17, Autor: ab, materiał prasowy

W sobotę policjanci wspólnie ze strażakami interweniowali w jednym z mieszkań przy ulicy Pomorskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Tam 81-letni mężczyzna, przewrócił się w mieszkaniu i nie mógł się z nikim skontaktować. Sąsiad zaalarmował służby ratunkowe.

Reklama

Interwencja miała miejsce w sobotę około godziny 13.40 w Jastrzębiu-Zdroju.

Mężczyzna, który zadzwonił na numer alarmowy, wiedział, że kolega miał zgłosić się do szpitala, jednakże nie widział go, nie miał z nim żadnego kontaktu. Zadzwonił do wszystkich okolicznych szpitali i ustalił, że nie ma tam takiej osoby, bezskutecznie próbował dostać się do środka - informuje asp. Halina Semik.

Na miejsce natychmiast zostali wezwani policjanci i strażacy, którzy z uwagi na zagrożenia życia weszli siłowo do mieszkania.

Zastali tam leżącego na podłodze w łazience 81-letniego mężczyznę, który przewrócił się, był przytomny, lecz nie mógł się poruszać. Jak ustalili mundurowi, jastrzębianin przewrócił się poprzedniego dnia w godzinach wieczornych.

Dzięki sprawnej akcji mężczyźnie została udzielona pomoc przez ratowników karetki i trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.