Pewne zwycięstwo Mistrzów Polski w meczu 8 kolejki PlusLigi

2023-11-27, Autor: lk

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w meczu 8 kolejki PlusLigi podejmowali KGHM Cuprum Lubin, który po 7 kolejkach miał na koncie zaledwie dwa zwycięstwa. Jastrzębski pokonując lubinian pozostaje jedyną w stawce niepokonaną ekipą.

Skuteczne ataki miejscowych oraz błędy rywali już na początku spotkania dały Jastrzębskiemu przewagę trzech oczek. Podopieczni Pawła Ruska coraz lepiej wprowadzali się w mecz, a gospodarze popełniali coraz więcej błędów, przez co wynik się wyrównał – 13:13. Kolejną przewagę zrobił Huber serwisem. Trener Rusek przerwał grę, gdy kolejnego asa posłał Patry – 20:15. Jastrzębskiemu zaskoczyła ich własna gra w każdym elemencie. W tym secie Lubin nie zdołał już odrobić strat, przegrywając do 19.

W drugim secie ponownie na początku lepsi byli goście, którzy utrzymywali dwa oczka różnicy po swojej stronie – 7:9. Jastrzębianie wrzucili wyższy bieg i szybko odrobili straty za sprawą ataku Szymury i Patry – 12:12. Po fragmencie wyrównanej gry, Szymura na kontrach przełamał rywali, dając swojej drużynie prowadzenie 21:18. Piłkę setową Jastrzębski miał w górze po zepsutej zagrywce Hanesa, a seta zamknął Kwasowski autowym serwisem.

Trzeci set od początku był dyktowany przez jastrzębian. Dobra gra w ataku, punktowe bloki, a w rezultacie 9:5 na tablicy wyników. Trener Rusek wprowadzał zmiany, jednak nie wpłynęły one na obraz gry Cuprum – 16:9. Jastrzębianie „bawili się” własną grą, pewnie zmierzając do zakończenia meczu. Piłka meczowa była w górze po kontrataku Szymury, a po chwili również Szymura zakończył mecz z przechodzącej piłki. Jastrzębski pewnie wygrał mecz bez straty seta.

MVP: Benjamin Toniutti

Jastrzębski Węgiel – KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:21, 17:25)

Jastrzębski: Toniutti, Gladyr, Patry, Szymura, Fornal, Huber, Popiwczak (L) oraz Sclater, Skruders
Cuprum: Lipiński, Ferens, Lorenc, Gelinski, Kwasowski, Strulak, Granieczny (L) oraz Kubicki, Hanes, Berger