Planowe zwycięstwo w Szczecinie

2016-11-15, Autor:

Nie było niespodzianki w meczu 8. kolejki PlusLigi. Jastrzębski Węgiel pokonał Espadon Szczecin 3:1

Tegoroczny beniaminek nie zdołał postawić się naszym siatkarzom. Tylko jeden set padł łupem szczecinian i dalej pozostają na ostatnim miejscu w tabeli. Początek meczu był dosyć wyrównany. Pierwszy set toczył się punkt za punkt. Dzięki dobrej dyspozycji Macieja Muzaja wychodziliśmy na kilkupunktowe prowadzenie ale było ono szybko niwelowane przez gospodarzy. Na nasze szczęście pod koniec pierwszej partii Salvador Oliva nie pomylił się i zakończył te partię na korzyść Jastrzębskiego.

Drugi set wyglądał podobnie, gra była wyrównana, a każda przewaga naszych siatkarzy była niwelowana po niedługim czasie przez Espadon. Dopiero w końcówce szczecinianie obudzili się, zdobyli dwa punkty przewagi i nie oddali ich do końca tej partii. Trzeci i czwarty set to już popisowa gra zespołu z Jastrzębia. Opanowali oni sytuację na boisku i kontrolowali przebieg meczu.

Dzięki temu zwycięstwu jastrzębianie znajdują się na drugim miejscu w tabeli PlusLigi. Do liderującej ZAKSY (która ma rozegrany jeden mecz mniej) tracą zaledwie jeden punkt.

Espadon Szczecin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (23:25, 25:23, 17:25, 15:25)