PlusLiga: jastrzębianie lepsi od ekipy z Będzina

W meczu 20. kolejki siatkarskiej PlusLigi drużyna Jastrzębskiego Węgla pokonała na wyjeździe zespół MKS-u Będzin i awansowała tym samym na 3. miejsce w tabeli.

3 lutego jastrzębianie zmierzyli się w Sosnowcu z MKS-em Będzin. Pierwszy punkt w piątkowym meczu zdobył Rafael Arujo Rodrigues, który obił ręce blokujących Jastrzębskiego Węgla. Do stanu po 5 walka toczyła się punkt za punkt. Później siatkarze z Będzina zdobyli kilka punktów z rzędu skuteczną zagrywką. Nasza drużyna szybko wyrównała wynik. Podobna sytuacja powtórzyła się jeszcze dwa razy. Niestety mimo dwóch przerw na żądanie, o które poprosił Mark Lebedew, jego podopieczni nie zdołali odrobić straty, czego efektem była przegrana w pierwszym secie do 21.

W kolejnej części spotkania będzinianie znowu grali skutecznie zagrywką, a ekipa z Jastrzębia-Zdroju starała się odpowiadać atakiem. Dopiero zagrywki Grzegorza Kosoka, dzięki którym zdobył kilka punktów z rzędu i doprowadził do stanu 20:20, przerwały dobrą passę gospodarzy. W końcówce seta Salvador Hidalgo Oliva dołożył jeszcze dwa asy serwisowe i jastrzębianie zakończyli tę część spotkania na swoją korzyść.

Po 10-minutowej przerwie MKS narzucił mocne tempo (3:0). Na szczęście przy serwisie Kosoka strata została błyskawicznie zniwelowana. Po drugiej przerwie na żądanie trenera gospodarzy, Jastrzębski Węgiel objął prowadzenie 24:21. Twardo walczący będzinianie zdołali się wybronić, a następnie wyjść na prowadzenie. Później to Pomarańczowi wybronili dwa setbole. As Lukasa Kampy dał nam kolejną szansę, a błąd Araujo w ofensywie oznaczał upragnioną wygraną w secie (28:26).

Czwarta partia rozpoczęła się od zaciętej walki. Tym razem jastrzębscy siatkarze nie odpuścili rywalom. JW zdobywał punkty z bloku i ataku, a po asie serwisowym Kampy objął 3-punktowe prowadzenie. MKS nie zamierzał jednak tanio sprzedać skóry i przy serwisie Jonaha Seifa zmniejszył dystans punktowy do jednego „oczka” (20:19). Końcówka należała jednak do Jastrzębskiego Węgla. Seta i cały mecz zakończył as serwisowy Macieja Muzaja.

MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:21, 22:25, 26:28, 20:25)

MVP: Lukas Kampa.

MKS Będzin: Waliński, Ratajczak, Rejno, Araujo, Yordanov, Seif, Potera (libero) oraz Kozub, Russell, Peszko, Piotrowski

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Boruch, Kosok, Oliva, De Rocco, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz.

Kolejne ligowe spotkanie Pomarańczowi rozegrają w piątek, 10 lutego z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Początek o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju.