Projekt lepszy. Ekipa ze stolicy wygrywa w Jastrzębiu

2023-02-13, Autor: lk

Jastrzębski Węgiel w 24 kolejkce PlusLigi podejmował na własnym boisku piątą drużynę w tabeli, Projekt Warszawa. Pierwszy mecz tych zespołów zakończył się zwycięstwem Jastrzębskiego 3:1, jednak od tego czasu stołeczna ekipa gra zdecydowanie skuteczniej, prezentując dobry poziom sportowy. Przeczytajcie jak przebiegało spotkanie w Jastrzębiu.

Projekt Warszawa od początku meczu pokazywał się z dobrej strony, przede wszystkim skuteczne ataki oraz dobra gra blok-obrona, pozwalały gościom na zbudowanie sporej różnicy punktowej. Jastrzębski Węgiel dopuścił się kilku błędów własnych, a do tego nie funkcjonował element bloku w pierwszym secie. Stołeczni szybko i pewnie objęli prowadzenie w spotkaniu.

Drugi set zdecydowanie lepiej rozpoczęli jastrzębianie, poprawiając skuteczność na siatce. Zacięta gra skończyła się w połowie partii, kiedy Macyra, a później Boyer zaserwowali asy. Zaczął też funkcjonował jastrzębski blok, co szybko przełożyło się na kilupunktowe prowadzenie, którego nie oddali miejscowi do końca seta. Efektowna kontra Fornala zakończyła seta, doprowadzając do remisu 1:1 w spotkaniu.

Trzeci set dał sporo emocji kibicom zgromadzonym w jastrzębskiej hali na Jana Pawła. Najpierw mocno w polu zagrywki otworzył partię Boyer, ale Szalpuk trzymając wysoki poziom w ataku oraz dokładając asa doprowadził do remisu 8:8. Następnie toczyła się walka punkt za punkt. Projekt wyszedł na prowadzenie po serwisie Tillie, którego nie przyjął Fornal. Co prawda w końcówce jeszcze Jastrzębski złapał kontakt punktowy (21:22), jednak Szalpuk w polu serwisowym zakończył partię, dając gościom wynik 2:1 w meczu.

Czwarty set od początku stał na wysokim poziomie sportowym, ale tez był wymianą ciosów. Dopiero w końcowej fazie seta, przy zagrywce Kowalczyka, na prowadzenie wyszli goście. Jastrzębski miał kłopoty z grą blokiem, co zdecydowanie wykorzystywali rywale, a głównie rozgrywający Firlej, który uruchamiał wszystkie strefy ataku. Kontra Szalpuka dała Projektowi piłkę meczową, a spotkanie zakończył Szalpuk, zdecydowany lider zespołu gości. Jastrzębski doznał porażki 1:3.

Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa 1:3 (18:25, 25:17, 21:25, 22:25)

Jastrzębski: Toniutti, Boyer, Gladyr, Clevenot, Fornal, Macyra, Popiwczak (L) oraz Hadrava, Tervaportti, Szymura
Projekt: Kowalczyk, Firlej, Tillie, Nowakowski, Szalpuk, Weber, Wojtaszek (L) oraz Grobelny, Klapwijk