Przegrany tei-break z Delectą

2012-01-30, Autor: Mateusz Matkowski
Aż pięć setów zobaczyli kibice zgromadzeni w jastrzębskiej hali w niedzielny wieczór. Jednak nie takiego rozstrzygnięcia spodziewali się sympatycy Jastrzębskiego Węgla. Po pięciosetowym pojedynku zwyciężyli goście z Bydgoszczy, dzięki czemu wyprzedzili jastrzębian w ligowej tabeli.

Pierwsze dwa sety padły łupem gości. Bydgoszczanie grali dobrze radzili sobie w ataku i skutecznie blokowali swojego rywala. Mimo walki w końcowych fragmentach setów, jastrzębianom nie udało się odrobić strat jakie mieli w decydującej fazie każdego seta. Później jednak gra JW wróciła do normy. W ataku nie było mocnych na  Michała Łaske, a Delecta popełniała coraz więcej błędów. Gospodarze doprowadzili do tei-breaka, lecz tym razem stare siatkarskie powiedzenie, "kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3" nie sprawdziło się. Goście przez większość seta prowadzili, jednak podopieczni Lorenzo Bernardiego doprowadzili do zaciętej końcówki. Mimo walki seta na swoją korzyść rozstrzygnęła Bydgoszcz.

Jastrzębski Węgiel - Delecta Bydgoszcz 2:3 (23:25, 22:25, 25:19, 25:20, 17:19)

Jastrzębski Węgiel: Łasko (29), Vinhedo (1), Kubiak (20), Holmes (18), Bontje (7), Bozko (3), Rusek (libero)  oraz Nemer (2), Gawryszewski (7), Thornton i Sufa

Delecta Bydgoszcz: Antiga (17), Masny, Jurkiewicz (11), Konarski (19), Wrona (8), Siltala (19), Dębiec (libero) oraz Wika, Lipiński i Owczarz