Sukces tenisistek stołowych. Złoto Mistrzostw Europy

Ostatnie tygodnie to sukcesy w dziedzinie tenisa stołowego. Anna Kubiak, jastrzębianka zdobyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy w Belgradzie. Natomiast weteranka, Dorota Paluch wywalczyła brąz na mistrzostwach w Rimini.

Anna Kubiak zdobyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorek w tenisie stołowym. Uczennica IV LO w Jastrzębiu-Zdroju pełniła rolę rezerwowej w „złotej” drużynie. Oprócz tego Anna zakończyła mistrzostwa na 1/32 finału w singlu, 1/16 finału w deblu oraz 1/32 finału w mikscie. Swój tytuł reprezentantki Polski wywalczyły 10 lipca.

Sukces to ogromny i kiedy Ania 10 lat temu rozpoczynała treningi w naszym klubie z pewnością nawet nie myślała, że będzie Mistrzynią Europy, ale to od niedzieli 10 lipca 2022 roku jest już faktem – mówił trener Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego Roman Fajkus.

Sukcesem zakończyła Mistrzostwa Europy Weteranów Dorota Paluch. Jastrzębianka zajęła III miejsce w kategorii kobiet po 60. roku życia. Dorota Paluch od czterdziestu lat reprezentuje Jastrzębie w tenisie stołowym. Jest też kapitan Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego.