Szybki mecz Jastrzębskiego w Serbii. W nagrodę awans do ćwierćfinału!

2023-01-12, Autor: lk

Jastrzębski Węgiel był faworytem meczu z serbską drużyną Vojvodina NS Seme, którą w pierwszej rundzie meczów grupowych pokonał u siebie 3:0. Zwycięstwo w Nowym Sadzie za trzy punkty przypieczętowało awans śląskiej ekipy do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, na jedna kolejnę przed końcem fazy grupowej.

Spotkanie w Serbii rozpoczęło się od równej gry, jednak dobra gra blokiem Macyry pozwoliła jastrzębianom wyjść na prowadzenie - 11:14. Trudna zagrywka Clevenot skutkowała prostą grą rywali po niedokładnym przyjęciu, co umożliwiało Jastrzębskiemu ustawianie kolejnych bloków - 11:16. Vojvodina mimo popełniania sporej ilości własnych błędów, walczyła do końca, a dwa punty po agresywnym serwisie, pozwoliły nieco zniwelować strat w końcowej części seta. Błąd zagrywki Buculjevicia zakończył partię na korzyść Polaków.

Drugi set również rozgrywany był pod kontrolą podopiecznych trenera Mendeza, którzy już na początku uzyskali kilka oczek przewagi prowadząc skuteczną grę na lewym skrzydle, gdzie brylowali Clevenot i Fornal - 6:10. Fornal dołożył asa, a kolejne kiwki francuskiego przyjmującego i niedokładności rywali pozwalały jastrzębianom kontrolować grę - 10:17, 13:21. M'Baye atakując przechodzącą piłkę dał polskiej drużynie set ball'a, a stan 0:2 w meczu przypieczętował jastrzębski blok.

Vojvodina nie mając nic do stracenia na początku trzeciego seta wzmocniła serwis, utrudniając przyjęcie Jastrzębskiemu. Jednak polska drużyna potrafiła nadrobić gorsze przyjęcie skutecznością ataku, a co za tym idzie kontrolowała wynik - 5:11. Pomarańczowo-czarni grali swoje, nie tracąc za wiele siły pewnie zmierzali do zakończenia spotkania - 7:17. Serbowie popełniali sporo błędów własnych powiększając różnicę punktową na korzyść gości. Jastrzębski pewnie zwyciężył seta oraz cały mecz, co oznacza, że zakończy fazę grupową na pozycji lidera grupy A. Tym samym polski zespół awansował już do ćwierćfinału CEV Champions League 2023, niezależnie od wyniku ostatniego meczu grupowego jaki rozegra przed własną publicznością z niemieckim VfB Friedrichshafen (25 stycznia, godz. 18.00)

Vojvodina NS Seme Novi Sad - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 16:25, 14:25)

Składy zespołów:
Vojvodina: Simic, Ubiparip, Buculjevic, Parapunov, Krsmanović, Mehić, Miskovic (libero) oraz Milanovic, Bajandic, Kavogo
Jastrzębski: Toniutti, Boyer, Clevenot, Fornal, Macyra, M'Baye, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti, Granieczny (libero)