Kultura, rozrywka i edukacja

Uczniowie z Jastrzębia-Zdroju walczyli o tytuł MAT-MISTRZA

2015-03-12, Autor: lukas ; materiały prasowe
W Szkole Podstawowej nr 4 w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się trzynasta edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego MAT – MISTRZ. Wzięło w nim udział 36 najlepszych matematyków z klas IV – VI z dwunastu szkół podstawowych z terenu naszego miasta.

Konkurs MAT-MISTRZ to szansa, żeby sprawdzić, który z uczniów szkół podstawowych jest miejskim mistrzem matematyki. To także doskonały sposób, by w interesujący sposób przełamać niechęć uczniów do matematyki. Zawodnicy w ciągu godziny musieli rozwiązać zadania, które wymagały sprawnego czytania tekstu matematycznego, doskonałego i szybkiego rozumowania, zastosowania wiedzy w praktyce, a przede wszystkim logicznego myślenia.

Po konkursie uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach w bibliotece „Masnówka” oraz zwiedzali wystawę o rycerzach. W tym czasie prace zawodników oceniali nauczyciele pracujący w komisji konkursowej. Po sprawdzeniu prac okazało się, że MAT-MISTRZEM została Dominika Byra z SP 18. Drugie miejsce zdobyli ex aequo Jan Majchrzak z  SP 4 i Marta Krochmal z SP 12. Trzecią pozycję zajęła Zofia Torz z SP 10. W klasyfikacji zespołowej I miejsce zdobyły SP 4 i SP 18, II miejsce SP 10, a III miejsce SP 12.