Wspaniały mecz Jastrzębskiego Węgla! Resovia ugrała tylko seta

2016-11-05, Autor:

Kolejny dobry mecz rozegrała drużyna Jastrzębskiego Węgla. Wyższość jastrzębian musiała uznać drużyna lidera PlusLigi, Asseco Resovia. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Tylko początek pierwszego seta mógł sugerować zaciętą walkę w tej partii meczu. Trwało to do momentu pojawienia się na linii zagrywki Salvadora Olivy. Od tego momentu gospodarze wyszli na prowadzenie 12:9 i konsekwentnie ją powiększali ostatecznie wygrywając 25:17.

Druga odsłona to popisowa gra Jastrzębskiego. Już od początku nasi siatkarze narzucili wysokie tempo wychodząc na wysokie prowadzenie 7:1. Przez resztę seta kontrolowali oni grę i nie pozwolili zbliżyć sie drużynie rzeszowskiej na więcej niż 4 punkt ostatecznie zwyciężając 25:21. Duża w tym zasługa Macieja Muzaja, który mało kiedy mylił się w atakach ze skrzydła.

Trzeci set wlał nadzieję w serca kibiców wicemistrza PlusLigi. Od początku goście wyszli na prowadzenie, a z biegiem gry gospodarze zaczęli odrabiać straty. Pod koniec partii Jastrzębski Węgiel wyszedł nawet na jednopunktowe prowadzenie ale końcówka seta należała do rzeszowian i to oni wygrali tego seta 25:23.

Ostatnia część piątkowego meczu była bardzo wyrównana. Oba zespoły wyciągnęły konsekwencje z poprzednich części meczu i grały swoimi najpewniejszymi ogniwami. Lukas Kampa postawił na Salvadora Olivę i Macieja Muzaja co okazało się strzałem w dziesiątkę, bo dzięki pewnym atakom tych dwóch zawodników gospodarze z czasem wyszli na prowadzenie 14:12, którego nie oddali do końca spotkania wygrywając seta 25:20 a cały mecz 3:1