zamknij

Wiadomości

Wybory: wiadomo komu udało się zarejestrować listy

2019-09-05, Autor: ww

W okręgu wyborczym nr 30 (Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory, powiat wodzisławski, powiat raciborski, powiat mikołowski i powiat rybnicki) listy wyborcze do Sejmu udało się zarejestrować sześciu komitetom. O mandat senatora powalczą dwie osoby.

Reklama

Komitety wyborcze czas na zbieranie podpisów i rejestrację list miały do północy 3 września. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy komitetów, którym udała się ta sztuka.

W okręgu wyborczym nr 30, obejmującym Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory, powiat wodzisławski, powiat raciborski, powiat mikołowski i powiat rybnicki listy zarejestrowało 6 komitetów:

 • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
 • KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
 • KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
 • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 • KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
 • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY.

Do senatu w okręgu wyborczym nr 72, obejmującym Jastrzębie-Zdrój, Żory, powiat wodzisławski i powiat raciborski startować będzie dwóch kandydatów: Ewa Gawęda (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Marek Migalski (Koalicja Obywatelska).

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
 • ~ 2019-09-10 08:40:41

  Niektórzy zamiast do Sejmu to do Obozu Pracy POwinni trafić.„Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących „- ,ale co zrobili z robotnikami pracującymi od 15 r życia próbując zmusić nawet do 52 lat pracy,.Tych którzy pracowali bez ferii, wakacji,nie licząc nadgodzin w tym praca w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych i pracy w warunkach szkodliwych. oraz niebezpiecznych włącznie przy źródłach promieniotwórczych czy rtęci. .To popierał POseł tej ziemi ,POseł Śląska? ..Stwierdzili tez ,że jak "będą się sądzić o to, to PO podniesie koszty sądowe" - i to uczynili podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS --a później obniżyli jeszcze zasiłki POgrzebowe o 2000zl...,.Np..Kopacz --jako lekarz powinna wówczas wiedzieć ,”Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np zdrowie ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą. Oni właśnie tacy pracownicy albo nie dożywają nowego dla Nich wieku emerytalnego ,albo dożywszy żyją tylko kilka lat.. Oni też są -też często są zwalniani z pracy i chodzą w całej Polsce po śmietnikach za chlebem . l w czym więc POpaprańcy jesteście lepsi od mordercy Ada..wicza?-...Tym, że nie zabijacie nożem a P Olityką ?-Też przez was idzie śmierć i krzywda tym gorzej że spracowanych ludzi. Zrozumiał to Komorowski ale za późno..czytaj :”Komorowski zmienia zdanie. Prezydent ...rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. ..Niestety zdaje się że i PiS nic w kierunku poprawy tego stanu rzeczy nie czyni...W każdym bądź razie sprawcy tej POdłej zbrodni powinni trafić do Obozu Pracy a nie do Sejmu. I to było by sprawiedliwe gdyz w czym oni się napracowali. Przyeczytajcie życiorys Gadowskiego czy POdobnych.

  2 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.