zamknij

Wiadomości

Z kijem bejsbolowym i po pijanemu prowadził samochód

Policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie także za posiadanie kija bejsbolowego, które zgodnie z obowiązującymi przepisami traktowane jest jako wykroczenie.

Reklama

Kilka dni temu stróże prawa interweniowali na ulicy Katowickiej, gdzie według anonimowego zgłoszenia, w rejonie jednego z lokali mężczyzna wymachiwał kijem bejsbolowym. Przed przybyciem policjantów zdążył jednak oddalić się z tego miejsca, lecz po krótkim patrolu osiedla funkcjonariusze zauważyli go siedzącego za kierownicą seata. Na widok mundurowych mężczyzna podjął ucieczkę, która okazała się jednak bezskuteczna. Zatrzymany 26-latek był kompletnie pijany. Jastrzębianin prowadził samochód mając w organizmie 2,5 promila. Policjanci ujawnili także na przednim siedzeniu kij bejsbolowy. Z uwag na to, że przedmiot ten traktowany jest w myśl ustawy jako broń biała, za jego posiadanie mężczyźnie grozi kara aresztu lub wysoka grzywna.

Mieszkaniec Jastrzębia odpowie także za jazdę w stanie nietrzeźwości. Czyn ten zagrożony jest dwuletnim pozbawieniem wolności.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~zulus 2013-10-22 14:30:49

    Czyli nie mogę w samochodzie wozić kija bejsbolowego? co innego wymachiwanie nim, ale nikt go na gorącym uczynku nie zobaczył

    0 0
  • ~wishlist 2013-10-22 18:41:46

    No przecież go przed barem widzieli..

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.