Zenit Kazań pokonany! Jastrzębski Węgiel w ćwierćfinale LM!

2020-02-13, Autor: MM

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po raz drugi w fazie grupowej Ligi Mistrzów pokonali Zenit Kazań. Wczoraj, hala w Jastrzębiu pękała w szwach. Zespół z Jastrzębia z kompletem zwycięstw zapewnił sobie awans do ćwierćfinału.

Wczoraj (12 lutego) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbył się kolejny mecz Ligi Mistrzów. Poprzedni, wyjazdowy mecz Jastrzębskiego Węgla z Zenitem Kazań zakończył się sensacyjnym zwycięstwem jastrzębskich siatkarzy 3:2.

Wczorajsze potkanie w Jastrzębiu oglądał komplet publiczności.

Mecz od początku układał się po myśli Jastrzębskiego Węgla. Dzięki brawurowej grze Dawida Konarskiego, Christiana Fromma czy Grahama Vigrassa oraz Tomasza Fornala w obronie set zakończył się zwycięstwem Pomarańczowych 25:18.

Zespół Jastrzębskiego Węgla nie odpuszczał również w drugim secie. Po serwisie Grahama Vigrassa wynik wynosił 17:16. Zenit pod koniec seta wyszedł na prowadzenie (20:22) ale jastrzębianie zdołali wyjść z tych kłopotów (23:22). Po zaciętej walce jaka toczyła się na końcu drugiego seta, Jastrzębski Węgiel zwyciężył 30:28).

Trzecią partię dobrze rozpoczęli siatkarze z Zenitu Kazań. Nasz zespół zaczął mieć kłopoty z przyjęciem zagrywki gości. Od stanu 12:18 nasza drużyna zerwała się do szaleńczej walki o zwycięstwo (16:18). Rosjanie jednak nie wypuścili z rąk swojej przewagi i po akcji Maksima Michajłowa zwyciężyli trzeciego seta (25:19).

Czwarty set spotkania również rozpoczął się przewagą Zenitu (3:0). Jednak za sprawą skutecznego ataku Dominika Depowskiego jastrzębianie byli w stanie dogonić wicemistrzów Rosji, wyjść na prowadzenie (12:11) i prowadzić aż do stanu 17:16. Goście nie dawali za wygraną i przy zagrywce Woronkowa znów zyskali przewagę (22:21). Jednak w ostatniej akcji meczu N'Gapeth  stracił punkt dla swojej drużyny, co oznaczało zwycięstwo dla Jastrzębskiego Węgla i awans do najlepszej ósemki w Europie.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Tomasz Fornal, który otrzymał statuetkę MVP.