Przedświąteczna "demolka" w Sanoku. Czas na Puchar Polski

2023-12-27, Autor: kb

W piątkowym meczu JKH GKS Jastrzębie pokonał na wyjeździe Marmę Ciarko STS Sanok 10-5. Teraz jastrzębianie skupiają się na Pucharze Polski, już jutro zagrają o awans do finału!

Piętnaście goli obejrzeli kibice zgromadzeni w Arenie Sanok i przed monitorami. Jastrzębianie strzelili 10 bramek i przerwali passę pięciu porażek na wyjeździe. Jakub Izacky i Rastislav Spirko zaksięgowali po 7 punktów. Czech ustrzelił hattricka a Słowak asystował przy sześciu bramkach. JKH GKS powrócił na czwarte miejsce w tabeli. Dwucyfrową liczbę goli  hokeiści strzelili 22 raz w historii ekstraligi.

Spotkanie rozpoczęło się od nieuznanej bramki Macieja Urbanowicza. Sędziowie dopatrzyli się zabronionego zagrania łyżwą. Co się odwlecze to nie uciecze. Wynik spotkania pięć minut później otworzył Dominik Jarosz. Sanoczanie odpowiedzieli w 11. i 16. minucie. Gola dającego prowadzenie strzelili w osłabieniu. Radość miejscowych trwała tylko dwie i pół minuty. W podwójnej przewadze wyrównał Filip Starzyński.

Po przerwie hokeiści obu ekip strzelili sześć bramek. Gole padały w minutach 26. 28. 29. i 35. Najpierw trafił Maciej Urbanowicz. Gospodarze wyrównali w 28. minucie. Kilkadziesiąt sekund później stracili prowadzenie za sprawą Szymona Kiełbickiego. Minęły kolejne 23 sekundy i prowadzenie JKH GKS podwyższył Jakub Izacky. Miejscowi złapali kontakt w 35. minucie by 11 sekund później stracić szóstego gola strzelonego ponownie przez czeskiego napastnika. Po tej bramce sanoczanie zmienili bramkarza.

W trzeciej tercji jastrzębianie punktowali opadłego z sił rywala. Zaczął Viinikainen. Jakub Izacky poprawił w 47. minucie w podwójnej przewadze i skompletował hattricka. Potem okazję sam na sam mieli Dominik Paś i Tuukka Rajamaki. Fin został sfaulowany i sędziowie podyktowali rzut karny, który na gola zamienił sam pokrzywdzony. Dziesiąte trafienie zadał cztery minuty przed końcem Rastislav Spirko. W ostatniej minucie zamroczony rywal skorygował wynik spotkania.

Przed hokeistami z Jastrzębia teraz turniej finałowy Pucharu Polski i operacja "Krynica". Jastrzębianie o awans do finału zagrają (28 grudnia) z urzędującym Mistrzem Polski i liderem obecnych rozgrywek. Do ligowych zmagań powrócą natomiast w Nowym Roku.

22 grudnia 2023, Sanok, 18:00
Marma Ciarko STS Sanok - JKH GKS Jastrzębie 5:10 (2:2, 2:4, 1:4)
0:1 Jarosz - Izacky - Spirko 7:59
1:1 Binner - Ceder - Lindberg 10:22
2:1 Strzyżowski - Dulęba 15:52, 4/5
2:2 Starzyński - Izacky - Spirko 18:23, 5/3
2:3 Urbanowicz - Starzyński - Paś 25:58
3:3 Sienkiewicz - Biłas - Fus 27:06