HLB: zespół z Żor nowym liderem

2012-12-03, Autor: Marcin Maguda - HLB
Po zwycięstwie z EDF Rybnik na fotel lidera Halowej Ligi Biznesu wskoczył zespół ZSRG Żory. Jastrzębskie Obi po emocjonującym spotkaniu zremisowało z Eko Solarem 5:5.

W pierwszym spotkaniu IV kolejki Halowej Ligi Biznesu MARAT podejmował Słodycze Słod Hurt. Początek pojedynku należał do zawodników MARAT-u, którzy po zaledwie kilku minutach prowadzili już 3:0. Z biegiem czasu do głosu dochodzili zawodnicy Słodyczy Słod Hurt i do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 3:2. Losy pojedynku zostały rozstrzygnięte w końcówce spotkania, a mianowicie przy stanie 4:3 zawodnicy Słodyczy Słod Hurt wręcz bombardowali bramkę strzeżoną przez Marcina Maroszka, ale nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji bramkowych, a stare przysłowie brzmi „niewykorzystane akcje się mszczą” i tak też się stało w tym przypadku - Marek Skupień zakończył koronkową sytuacją swojego zespołu i tym samym MARAT zwyciężył 5:3.

Na fotel lidera VII edycji HLB wskoczył zespół ZSRG Żory, który pokonał EDF Rybnik 9:5. Początek pojedynku ułożył się po myśli zawodników EDF Rybnik, którzy szybko zdobyli dwie bramki i wydawało się, iż pierwsza porażka w rozgrywkach drużyn z Żor jest bardzo blisko. W taki scenariusz nie uwierzyli zawodnicy ZSRG Żory i szybko zabrali się do odrabiania start. Do przerwy zdobyli cztery bramki, a i w drugiej części gry do  swojego dorobku strzeleckiego dopisali kolejne pięć bramek. Dobrą formą zabłysnął Radosław Sokołek, który swoje konto bramkowe wzbogacił o  kolejne trzy trafienia.

Trzy punkty do swojego konta dopisała także drużyna KWK Chwałowice, która po zaciętym pojedynku pokonała BP & TNT 3:2. Pierwsza część gry zakończyła się remisem 2:2. W drugiej połowie spotkania oglądaliśmy tylko jedną bramkę, a mianowicie losy pojedynku rozstrzygnął niezawodny Rafał Skaba. Drużyna BP & TNT mimo wielu dogodnych sytuacji bramkowych nie potrafiła pokonać świetnie spisującego się w bramce KWK Chwałowice Kamila Sobieraja i tym samym po raz trzeci w rozgrywkach musiała przełknąć gorycz porażki.

Podziałem punktów zakończył się ostatni mecz IV kolejki HLB pomiędzy drużynami EKO SolarOBI Jastrzębie Zdrój. Mecz rozpoczął się od  mocnego uderzenia zawodników EKO Solar, którzy w pierwszej części gry prowadzili 3:0. Zawodników z Jastrzębia taki obieg wydarzeń nie podłamał i do przerwy zminimalizowali prowadzenie EKO Solar do jednego trafienia. W drugiej części gry EKO Solar podwyższył wynik spotkania na  4:2, ale na minutę przed zakończeniem pojedynku to zawodnicy z OBI byli bliżej zwycięstwa gdyż prowadzili 5:4. Ostatnie słowo w tym meczu należało do zawodników EKO Solar, a konkretnie do Michała Kozikowskiego, który w ostatnich sekundach przed końcowym gwizdkiem sędziego strzałem z  dystansu zapewnił swojej drużynie jeden punkt.